با آغاز هفته دولت:

افتتاح ۶ پروژه زیربنایی برق با اعتبار سه هزار و ۶۱۵ میلیارد ریال در گیلان

به گزارش سوما؛ همزمان در نخستین روز از هفته دولت،6 پروژه زیربنایی و زیرساختی برق با اعتبار سه هزار و ۶۱۵ میلیارد ریال با حضور استاندار گیلان بهره برداری شد.

نماینده عالی دولت در آیین افتتاح پروژه های شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با بیان اینکه در هفته دولت هزار و ۳۶۰ پروژه با اعتبار چهار هزار میلیارد تومان افتتاح می‌شود، گفت: برخی ابر پروژه ها نیز در ماه‌های آینده مراحل نهایی آن به انجام رسیده و بهره برداری خواهد شد.

دکتراسدالله عباسی اظهار کرد: در گذشته انجام پروژه های برق توسط متخصصان خارجی انجام می‌شد اما درحال حاضر پروژه های فنی برق با متخصصان داخلی به انجام می رسد.

وی گفت: گیلان در سال ۱۴۰۰ مشکلاتی در حوزه برق داشت که در ۱۴۰۱ با مدیریت قرارگاه جهادی این مسائل برطرف شد.

وی ادامه داد: امسال در بخش مصرف با مدیریتی صحیحی که انجام شد مشکل جدی نداشتیم فقط در قسمتی که مربوط به سرقت کابلها و غیره بود با نوسانات برق مواجه شدیم.

وی تصریح کرد: امروزه زندگی انسان ها به تکنولوژی هایی نوین و روز وابسته شده و استفاده از این دستاوردها به بخشی از فرهنگ و پایه ثابت زندگی مردم بدل شده است لذا برای استفاده صحیح و درست از انرژی برق باید فرهنگ سازی مناسب صورت گیرد، در این زمینه اصحاب رسانه می توانند در تنظیم ومدیریت مصرف و میزان تولید فرهنگ سازی کنند.

دکترعباسی تاکید کرد: با مصرف بیش از اندازه با توجه به ظرفیت موجود برق منطقه قطع خواهد شد لذا تلاش ما خودکفایی در این زمینه است که با احداث ایستگاههایی که از آنها نام برده شد تلاش های موثری در این زمینه انجام شده و امید است تداوم یابد.

وی همچنین گفت: با تدبیر شرکت توزیع برق و همراهی خوب مردم در عملکرد مدیریت بحران پیک سال،گیلان در رتبه دوم بین ۳۹ شرکت توزیع برق کشور قرار گرفت.

مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان نیز در این آیین گفت: با بهره برداری از پروژه پست ۶۳.۲۰ کیلوولت GIS شهید سجاد طاهرنیا با ۲ هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار برق ۵۵ هزار مشترک خانگی تامین‌می شود.

مهندس بهمن داراب زاده با بیان اینکه در احداث این پروژه ها از تکنولوژی روز دنیا استفاده شده است، گفت: در این بخش با صرفه جویی در استفاده از زمین توانستیم در وسعت کمتری پروژه ۶۳.۲۰ کیلوولت که از مهمترین پروژه های امسال است را ۶ ماه زودتر از موعد مقرر تکمیل و بهره برداری کنیم.

وی گفت : تا پایان امسال نیز پروژه هایی با اعتبار ۲ هزار میلیارد تومان به مرحله بهره برداری خواهند رسید.

در این آئین با حضور استاندار گیلان از خانواده معزز شهید سجاد طاهرنیا که پست برق بنام این شهید گرانقدر مدافع حرم مزین شده نیز تجلیل به عمل آمد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=12650

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: