استاندار گیلان،

۳۹۰ میلیارد تومان برای تصفیه خانه فاضلاب شهر صنعتی رشت تخصیص می یابد

به گزارش سوما؛ با تلاشهای انجام شده برای تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر صنعتی رشت ۱۴۰ میلیارد تومان از صندوق حمایت محیط زیست و ۲۵۰ میلیارد تومان از منابع داخلی شهرصنعتی اختصاص خواهد یافت.

دکتر اسدالله عباسی در دیدار با معاون سازمان محیط زیست کشور، افزود: یکی از منشاء‌های آلودگی تالاب بین المللی انزلی رودخانه های زرجوب و گوهر رود هستند که اقدامات لازم برای رفع این آلودگیها آغاز شده است.

دکتر عباسی با تاکید بر دستور ریاست محترم جمهوری در سفر به گیلان در باره رفع آلودگی دو رودخانه زرجوب و گوهررود ، گفت:  دکتر رئیسی با حضور در مناطق حاشیه نشین شهر رشت دستور ویژه‌ای را در خصوص رفع آلودگی دو رودخانه صادر کردند و در همین راستا تاکنون موفق شده ایم منشاء آلودگی‌ها را شناسایی کنیم.

استاندار ادامه داد: از سازمان محیط زیست درخواست دارم، در اختصاص اعتبار تعیین شده در خصوص تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر صنعتی از صندوق ملی محیط زیست کشور اقدام لازم شود.

دکتر عباسی تصریح کرد: اجرای درست طرحهای هادی منجر به مهاجرت معکوس از شهر به روستا می‌شود ولی در برخی از روستاهای گیلان تداخل‌ در مناطق چهارگانه محیط زیست وجود دارد که باید با پیگیری های مستمر برطرف شود.

وی با اشاره به نقش تکمیلی پروژه‌های عمرانی به ویژه کریدور شمال – جنوب در ایجاد اشتغال گیلان بیان کرد:، در اجرای برخی از پروژه‌های عمرانی در این استان از جمله‌ راه آهن رشت به شهر مرزی آستارا با مشکلات محیط زیستی مواجه هستیم لذا از مسوولان این سازمان می خواهم در این موارد اهتمام داشته باشند.

معاون سازمان محیط زیست کشور نیز در این جلسه با تاکید بر رفع دغدغه‌های مردم گیلان در حوزه‌های مختلف به ویژه رفع آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود اظهار کرد: این دو رودخانه از سرمایه‌های ملی محیط زیست در کشور هستند و طبق دستور ریاست محترم جمهوری، سازمان محیط زیست از هیچ ‌تلاشی برای رفع کامل آلودگی آنها دریغ نمی‌کند.

مهران برادران نصیری با اشاره به برنامه راهبردی دولت سیزدهم در حل معضل پسماند سراوان گفت: پسماند سراوان به یک ابر چالش در گیلان تبدیل شده بود و الحمدالله با اقدامات موثر دکتر عباسی نماینده عالی دولت در گیلان و با همکاری سازمان محیط زیست تاکنون بخش قابل توجه‌ای از این بحران برطرف شده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11776

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: