سنجش آمادگی سایبری و الکترونیکی زیر ساخت های گیلان

به گزارش سوما؛ مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان از برگزاری ۱۷ رزمایش ترکیبی سایبری و الکترنیک در استان خبر داد.

سنجش آمادگی سایبری و الکترونیکی زیر ساخت‌های گیلانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ فرزاد توکی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان و رئیس کارگروه پدافند غیر عامل سایبری و الکترونیک استان گفت: این رزمایش‌ها برای سنجش وضعیت آمادگی زیر ساخت‌های ارتباطی، الکترونیکی و سایبری در ۳ سطح زیرساخت‌های ارتباطی، داده و سرویس استان انجام می‌شود.

وی افزود: قطع برق مراکز و سایت دکل‌های ارتباطی استان با هدف زیر بار رفتن برق پشتیبان از طریق دیزل ژنراتور و دستگاه‌های UPS و اعمال تغییرات در سطح سرویس و داده برای بررسی میزان نفوذ، بازیابی و بازگردان اطلاعات برای پایش پایداری سرویس‌های مورد نظر بخشی از رزمایشی است که در استان، در حال انجام است.

سنجش آمادگی سایبری و الکترونیکی زیر ساخت‌های گیلانمدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان گفت: شناسایی سیگنال‌های احتمالی خارج از محدوده توسط سامانه‌های ثابت و سیار که موجب اختلال در ارتباط پایدار می‌شود و شناسایی و رفع مشکل برای ایجاد سرویس ارتباطی در فضای فرکانسی امن مرحله بعدی این رزمایش خواهد بود.

فزاد توکلی افزود: پدافند غیرعامل شامل اقداماتی است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابله با تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می‌شود.

وی افزود:شناسایی نقاط آسیب‌پذیر و مقاوم سازی زیرساخت‌های عمومی و اختصاصی کشور و همچنین فرهنگ‌سازی برای ارتقای آستانه پایداری ملی در شرایط بحرانی، آسیب‌پذیری کشور را در مقابل تهدید‌های مختلف را کاهش خواهد داد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13259

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: