نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان:

روز استکبارستیزی بهترین فرصت برای تبیین چهره آمریکا است

به گزارش سوما؛ آیت‌الله «‌فلاحتی» با تاکید بر ضرورت شرکت همه طبقات در اجتماع روز استکبارستیزی گفت: روز استکبارستیزی فرصت مناسبی است تا بار دیگر چهره سیاه آمریکا را به جوانان نشان دهیم.

آیت‌الله «‌رسول فلاحتی» نماینده ولی‌فقیه در گیلان در جلسه شورای هماهنگی به‌مناسبت فرارسیدن ۱۳ آبان، روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز اظهار داشت: آنچه که در این روز مهم است اجتماع نوجوانان و جوانان و شرکت همه طبقات در راهپیمایی روز استکبارستیزی است.

وی با اشاره به روایتی درباره قدم برداشتن در راه استکبارستیزی گفت: در روایت آمده «‌هیچ قدمی برنمی‌دارند مگر اینکه برای هر قدم، عمل صالح نوشته می‌شود»؛ بنابراین برای هر قدمی که در این روز برای مبارزه با استکبار برداشته شود، عمل صالح می‌نویسند زیرا این گام‌ها باعث خشم کفار می‌شود.

آیت‌الله فلاحتی به حوادث فلسطین اشاره و بیان کرد: ضربه‌ای که صهیونیست‌ها در این ایام از مقاومت خوردند، در طول ۷۵ سال گذشته بی‌سابقه بود از طرفی مردمِ بیش از ۱۵۰ کشور دنیا حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین نشان دادند که برای آمریکایی‌ها هم سخت است.

امام جمعه رشت با اشاره به روایتی از علماء اهل سنت به‌نقل از پیامبراکرم(ص) درباره‌ پیروزی در عسقلان یا همان اشکلون تصریح کرد: هاشم جد پیامبراکرم(ص) نیز در عسقلان دفن است به‌همین خاطر عسقلان مورد توجه اسلام بوده است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در حوادث اخیر ضربه خوردند و چهره سیاه صهیونیست‌ها نیز برای دنیا آشکارتر شد افزود: قدرت فلسطینیانِ جوان در این دوره بیشتر ظاهر شد و اکنون آمریکا در فکر‌ِ شرق سوریه، شمال شرقی سوریه، لبنان و سایر مناطق است چراکه همه‌جا با تلخی‌هایی مواجه بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه دشمنان از فرصت شیوع کرونا برای تسخیر ذهن‌ها استفاده کردند اظهار کرد: در ۲ سالی که درگیر کرونا بودیم، دشمن برای تسخیر ذهن افراد بسیار کار کرد تا جایی‌که اثراتش در اغتشاشات و در خیابان‌هایمان مشاهده شد در خیابان‌هایمان علیه رهبری شعار دادند زیرا می‌دانستند رهبری ستون این خیمه است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه اکثر شعارهایشان در خیابان ماهیت مارکسیستی داشت نه اقتصادی گفت: تلاش بسیار کردند تا آمریکا را به‌عنوان کدخدا معرفی کنند و شبکه‌های رسانه‌ای و معاند دشمنان نیز همراه با آنان بسیار کار کردند.

امام جمعه رشت با اشاره به تلاش جمهوری اسلامی در تبیین حقیقت چهره آمریکا در طول ۴۰ سال گذشته افزود: روز استکبارستیزی فرصت مناسبی است تا بار دیگر چهره سیاه آمریکا را به جوانان نشان دهیم.

وی با تاکید بر ضرورت تبیین چهره واقعی و سیاه آمریکا در قالب شعارها خاطرنشان کرد: برای جوانان از جنایات آمریکا در طول یک قرن اخیر بگویید.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به دلیل حضور مقامات مسئولان انگلیسی، آمریکایی و اروپایی در اسرائیل جعلی تصریح کرد: آن‌ها می‌دانند که اگر صهیونیست‌ها را در این نقطه جغرافیایی از دست بدهند، دیگر در غرب آسیا میدان نخواهند داشت.

آیت‌الله فلاحتی اجتماع ۱۳ آبان امسال را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: هر نهاد، سازمان‌ و تشکلی که در این اجتماع حضور پیدا می‌کنند با در دست گرفتن تابلوهای کوچک، اعلام هویتی کنند و با توجه حوادث فلسطین و جنایات صهیونیست‌ها قطعاً امسال شاهد اجتماعاتی گسترده خواهیم بود و می‌طلبد که مدیریت و کنترل‌ها و تدابیر لازم نیز اتخاذ شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13252

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: