استاندار گیلان:

سیره فاطمی در قامت مادران و همسران شهدا و ایثارگران متجلی است

به گزارش سوما؛ استاندار گیلان با قدرانی از همراهی مردم در مدیریت ۱۰ درصدی مصرف گاز در استان،گفت: با اعمال مدیریت جهادی و همراهی مردم، میزان مصرف روزانه گاز استان از ۲۶میلیون و ۱۴۹ هزار و ۳۶۱ مترمکعب در چهارشنبه گذشته هم اینک به ۲۳ میلیون ۵۶۳ هزار و ۹۹ متر مکعب کاهش یافته است.

اسدالله عباسی در نشست ستاد ملی مدیریت بحران کشور که بصورت ویدئو کنفرانس به ریاست وزیرکشور برگزار شد، با قدردانی از اهتمام دکتر وحیدی وزیر محترم کشور و همراهی اعضای ستاد مدیریت بحران کشور و مردم عزیز ایران اسلامی و استان گیلان، گزارشی از اقدامات قرارگاه جهادی استان ارائه کرد و افزود: استانداری گیلان از ۳۰ آذرماه با تشکیل قرارگاه جهادی برق و گاز توانست مدیریت و محاسبه هوشمندی در زمینه صرفه جویی این حامل های انرژی پیاده کند. وی ادامه داد: طی بازدید از عملکرد شرکت گاز و هم اندیشی و نظرسنجی با کارشناسان زبده و باتجربه این شرکت و اعضای قرارگاه جهادی گاز، دهم دیماه را بطور آزمایشی تعطیل اعلام کردیم تا بتوانیم محاسبه دقیقی از میزان صرفه جویی و مدیریت مصرف در این شرایط داشته باشیم.

عباسی تصریح کرد: در این تعطیلی آزمایشی میزان مصرف مراکز و مجموعه های آموزشی، ادارات، صنعت، کشاورزی، ورزشگاه‌ها، مرغداری‌ها و استخرها محاسبه و استخراج و سعی شد با صرفه جویی انرژی در عین حفظ کارآیی بخش ها و دستگاه ها و ارتقا بهره وری به جای تعطیلی مطلق راهکار مناسبی برای مقابله با این بحران بیابیم. وی تصریح کرد: اقدامات انجام شده در راستای مدیریت مصرف با غیرحضوری کردن مراکز آموزشی و کاهش ساعات کاری ادارات و بانک ها اثر خوبی در استان داشت.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: همچنین با اجرای جدی و گسترده طرح پایش گاز استخرها، ورزشگاهها و ویلاهای خالی (بعد از شناسایی) قطع و با اجرایی کردن کاهش ساعات کاری در روزهای شنبه و یکشنبه گاز صرفه جویی شده به استانهای همجوار دچار افت، تقدیم شد. وی اضافه کرد: نانوایی‌های استان برای فعالیت مشکلی ندارند و برای آنها سوخت جایگزین ال پی جی بصورت گاز پیش بینی شده است.

استاندار گیلان گفت: حامل‌های انرژی برق و گاز نیز بصورت همپوشانی طوری مدیریت شد تا استان دچار مشکل نشود، برخی از واحدهای نیروگاهی به دلیل مصرف بالا از چرخه گاز خارج شده و سوخت گازوئیل در آنها جایگزین شد که با این امر مشکل برق در استان نداریم. وی با بیان اینکه ناترازی گاز را مدیریت خواهیم کرد تا از بروز هر گونه مشکلی جلوگیری شود؛ گفت: آندسته از واحدهای صنعتی که در این ایام تعطیل شدند نیز راه اندازی خواهند شد و جایگاه‌های سی ان جی نیز که با مشکل مواجه گردید با همکاری و صرفه جویی مردم راه اندازی می شود و بخشی از این جایگاهها به مدار برمی گردند.

عباسی تصریح کرد : این روند در طول هفته ضمن حفظ محدودیت‌های ساعات کاری دستگاه های اجرایی و مراکز آموزشی ادامه خواهد داشت و مردم هم در این راستا همکاری خوبی با مسئولان استانی از خود نشان دادند. وی خاطر نشان کرد : هرگونه تصمیم جدید در این رابطه از طریق صدا و سیما به اطلاع مردم خواهد رسید و با توجه به برودت هوا و شرایط جوی سعی می شود از طریق قرارگاه جهادی گاز اطلاع رسانی شود.

استاندار گیلان با قدرانی از همراهی مردم از مدیریت ۱۰ درصدی مصرف گاز در استان،گفت: با اعمال مدیریت جهادی و همراهی مردم، میزان مصرف روزانه گاز استان از ۲۶میلیون و ۱۴۹ هزار و ۳۶۱ مترمکعب در چهارشنبه گذشته هم اینک به ۲۳ میلیون ۵۶۳ هزار و ۹۹ متر مکعب کاهش یافته است. وی تاکید کرد: قطع یقین این همراهی همیشگی مردم در زمینه های مختلف از جمله مدیریت هوشمندانه و بهینه گاز و برق ، در پایداری انرژی تاثیر بسزایی دارد تا همگان بتوانند از این نعمت بهره مند شوند. وی صرفه جویی را بن مایه سبک زندگی دانست و از مردم خواست چون همیشه در بهینه سازی مصرف انرژی سرآمد باشند.

جلسه ستاد ملی مدیریت بحران به منظور بررسی آخرین وضعیت کشور متاثر از سامانه‌های بارشی اخیر و کاهش محسوس دما به ریاست وزیر کشور و با حضور استانداران به صورت وبیناری در محل وزارت کشور برگزار شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=10709

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: