۹۹.۹ درصد پرونده‌های تعزیرات حکومتی گیلان رسیدگی شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان با اشاره به تشکیل ۲۰ هزار و ۴۱۴ پرونده از ابتدای سال جاری تاکنون در تعزیرات حکومتی گفت: با تلاش‌های انجام شده ۹۹.۹ درصد از این پرونده‌ها بررسی و فقط ۱۴۹ پرونده باقی مانده است.

 مرتضی امینی مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان ظهر امروز در گفت‌وگوی رادیویی با سیمای مرکز گیلان با بیان اینکه از ابتدای امسال ۲۰ هزار و ۴۱۴ پرونده در شعب رسیدگی بدوی تعزیرات حکومتی تشکیل شده است، اظهار کرد: با تلاش‌های انجام شده ۹۹.۹ درصد از پرونده‌ها بررسی و فقط ۱۴۹ پرونده باقی مانده است. وی با اشاره به صدور رای برای متخلفان در پرونده‌های مالی و اقتصادی گفت: برای متخلفان پرونده‌های رسیدگی شده رای محکومیت صادر و در مجموع به پرداخت ۱۱ هزار و ۸۲۸ میلیارد و ۷۹۱ میلیون و ۲۹۶ هزار ریال جریمه محکوم شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان از مختومه شدن ۱۶ هزار پرونده در واحدهای اجرایی احکام تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود: از ۱۶ هزار و ۷۱۰ پرونده تشکیل شده در واحدهای اجرایی احکام تعزیرات حکومتی گیلان، ۱۶ هزار  پرونده معادل ۹۹ درصد رسیدگی و مختومه شده و در مجموع ۹ هزار و ۳۳۶ میلیارد و ۲۴۷ میلیون ریال جریمه از متخلفان این پرونده‌ها وصول شد.

امینی با اشاره به عملکرد گشت‌های سیار در استان گیلان بیان کرد: طی امسال یک‌هزار و ۶۱۷ اکیپ گشت و  ۱۵ هزار و ۳۹۳ مورد بازرسی انجام دادند که در جریان این بازرسی‌ها ۲ هزار و ۸۴۴ واحد متخلف شناسایی شدند. وی با اشاره به پرونده‌های تشکیل شده در بخش آرد و نان گفت: در این مدت سه‌هزار و ۵۳۴ پرونده در خصوص آرد و نان تشکیل شد که سه‌هزار و ۵۳۱ پرونده مختومه و متخلفان به پرداخت حدود ۵۲ میلیارد و ۹۴۵ میلیون و ۲۱۸ هزار ریال جریمه محکوم شدند.

به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان عمده تخلفات پرونده‌های تشکیل شده در بخش آرد و نان شامل، کم‌فروشی، عدم رعایت ساعت پخت نان در ایام تعطیلات، عرضه خارج از شبکه، عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و گران‌فروشی بود.

امینی با تاکید بر لزوم نظارت بر ورود به بازار مرغ و تخم به ویژه در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان افزود: تعزیرات حکومتی در این بخش به صورت ویژه ورود کرده و از ابتدای سال جاری با تعداد ۵۲۵ اکیپ گشت و یک‌هزار و ۸۹۹ بازرسی ۲۵۸ واحد متخلف شناسایی شده است. وی با اشاره به تشکیل یک‌هزار و ۲۵۰ پرونده در حوزه تخلفات بازار مرغ و تخم مرغ بیان کرد: از این تعداد پرونده، یک‌هزار و ۲۴۸ مورد مختومه و متخلفان به ۲۳۹ میلیارد و ۹۶۲ میلیون و ۳۸۶ هزار ریال جریمه محکوم شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان با بیان اینکه در خصوص تخلفات ارزی نیز ۱۰۹ پرونده در گیلان تشکیل شده است، گفت:  از این تعداد ۱۱۴ مورد مختومه و برای ۴۸ نفر محکومیت صادر شد که میزان جرائم صادر شده برای این افراد نیز ۲ هزار و یکصدو پنجاه میلیارد ریال و اعاده عین ارز بوده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14961

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: