۸۸شرکت دانش بنیان در گیلان فعالند / گیلان امکان تاسیس ۱۱۲شرکت دانش بنیان را دارد

دکتر عبدالله حاتم زاده در دومین جشنواره تجلیل از واحدهای برتر شهر صنعتی رشت اظهار کرد: خدمت علم و نوآوری به صنعت و در قبال آن خدمت صنعت به علم و نوآوری حلقه‌ای مفقوده در حوزه صنعت استان است. به گفته وی، اگر علم و صنعت به هم پیوند داده شود شاهد رشد چشمگیری در ایجاد ارزش‌افزوده و افزایش درآمد سرانه و رشد اقتصادی خواهیم بود.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان افزود: هم‌اکنون شرکت‌های بسیار ارزشمندی در گیلان در حال فعالیت و تولید هستند که بعضاً محصولاتی با فنّاوری بسیار بالا را تولید می‌کنند. به گفته حاتم زاده، رسالت اصلی پارک علم و فناوری به‌عنوان حلقه واسط دولت و صنعت، ایجاد ارتباط بین علم و صنعت است تا از سویی کاستی‌های صنعت را توسط علم و از سویی دیگر نیازمندی‌های عملی و کاربردی علم را با صنعت پوشش داده و بتواند در توسعه صنعت و ایجاد نوآوری در صنعت و خلق ارزش نقش‌آفرینی کند.

حاتم زاده با بیان اینکه بیش از ۹ هزار و ۲۷۰ شرکت دانش‌بنیان در سطح کشور وجود دارد، تصریح کرد: وجود ۸۸ شرکت دانش‌بنیان در گیلان رقم خوبی نیست که امیدواریم با تدابیر مسؤولان و با توجه به استعداد بالقوه‌ای  گیلان، این تعداد را به  ۲۰۰ شرکت ارتقا دهیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10796

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: