۶ نفر از نخبگان گیلانی بورسیه صنایع استان شدند

به گزارش سوما؛ رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تائید بورسیه ۶ دانشجوی نخبه در صنایع استان خبر داد و گفت: این دانشجویان که در کنکور سراسری امسال رتبه‌های زیر ۲ هزار را کسب کرده‌اند متقاضی بورسیه در واحدهای صنایع پوشش ایران، کارخانــه فرآوری و ساخت قطعات خودرو ایــران و شرکت ماشین‌سازی امید بودند.

اسماعیل مقدس  با بیان اینکه ۶ دانشجوی نخبه دیگر نیز در لیست ذخیره بورسیه صنعتی صنایع گیلان قرار دارند که به زودی جذب خواهند شد، افزود: ظرفیت بورسیه دانشجویان نخبه گیلان ۳۶ نفر است که مابقی این تعداد از دانشجویان متقاضی در مقاطع بالاتر تحصیلی جذب خواهند شد.

وی تصریح کرد: در این طرح برای دانشجویان مستعد تحصیلی مبلغی به عنوان بورسیه در نظر گرفته شده که بخش عمده آن توسط بنیاد ملی نخبگان و درصد کمی هم از سوی واحد صنعتی پرداخت می شود.

به گفته مقدس، دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در صورت تمایل می توانند در این شرکت‌ها مشغول فعالیت شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: یک دوره کلاس‌های تحقیق و توسعه یا R&D جدید نیز آذرماه امسال برای واحد های صنعتی در گیلان برگزار خواهد شد تا مجوز تحقیق و توسعه برای این واحدها صادر شود.

شهریور ماه ۱۴۰۲ اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان اعلام کرد سه واحد صنعتی این استان برای بورسیه ۳۶ دانشجوی نخبه اعلام نیاز کرده است و در دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه گیلان نیز برای ۳۶ دانشجوی زن و مرد نخبه در پنج رشته مهندسی بورسیه تحصیلی تعریف شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13154

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: