در راستای اجرای طرح محرومیت زدایی؛

۶۸ روستای لاهیجان از آب شرب بهداشتی بهره مند می شوند

به گزارش سوما؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت: با اتمام اجرای پروژه‌های طرح محرومیت زدایی ۶۸ روستای محروم شهرستان لاهیجان از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.

مازیار علی پور  با اشاره به طرح محرومیت زدایی وزارت نیرو اظهار کرد: این طرح در استان گیلان با اعتباری حدود بر ۱۸ هزار میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال توسط قرارگاه سپاه امام حسن مجتبی (ع) در حال اجرا است که با اجرای این طرح ۷۱۱ روستا در ۱۲ شهرستان استان گیلان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می‌شود.

علی پور افزود: از این تعداد روستای محروم و فاقد آب شرب، ۶۸ روستا مربوط به شهرستان لاهیجان است که با اعتباری حدود بر یک هزار میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در حال انجام است.

وی ادامه داد: با اتمام اجرای طرح جهاد آبرسانی در شهرستان لاهیجان، بیش از ۱۴ هزار و ۸۵۹ خانوار ساکن در دهستان‌های لیالستان، بازکیاگوراب و آهندان در بخش مرکزی و دهستان‌های رودبنه و شیرجوپشت در بخش رودبنه از خدمات شرکت آب و فاضلاب استان بهره مند و به آب سالم و بهداشتی دسترسی خواهند داشت.

علی پور تصریح کرد: در حال حاضر اجرای این طرح شامل توسعه خط انتقال و شبکه توزیع آب شرب به طول بیش از ۱۱۴ کیلومتر، حفر و تجهیز ۲ حلقه چاه در منطقه کیسم توسط قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در حال اجرا است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13072

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: