پایگاه خبری پلیس گیلان:

۵۰۳ هزار تخلف سرعت درمحورهای برون شهری گیلان ثبت شد/ کشف ۶۰۹ فقره پرونده سرقت در گیلان

به نقل از پایگاه خبری پلیس گیلان، سرهنگ جاور صفاری با اشاره به راه‌اندازی ۶۸ دوربین ثبت تخلفات فعال در جاده‌های استان بیان کرد: با استفاده از این دوربین‌ها رفتارهای پرخطر رانندگان، عدم استفاده از تلفن همراه و کمربند ایمنی و مخدوش کردن پلاک در طول شبانه‌روز از چشم پلیس پوشیده نخواهد ماند.

به نقل از پایگاه خبری پلیس گیلان، سرهنگ جاور صفاری با اشاره به راه‌اندازی ۶۸ دوربین ثبت تخلفات فعال در جاده‌های استان بیان کرد: با استفاده از این دوربین‌ها رفتارهای پرخطر رانندگان، عدم استفاده از تلفن همراه و کمربند ایمنی و مخدوش کردن پلاک در طول شبانه‌روز از چشم پلیس پوشیده نخواهد ماند. وی خاطرنشان کرد: برخی از رانندگان نیز در طول مسیرها با دیدن دوربینها، سرعت خودرو را کاهش می‌دهند و به محض عبور از آن، با سرعت غیرمجاز به مسیر ادامه می‌دهند حال آنکه دوربین‌ها از نوع میانگین سرعت بودند و وقتی رانندگان زودتر از زمان تعیین شده به دوربین دوم می‌رسند برای خودرو جریمه ثبت می‌شود.

رئیس پلیس راه گیلان در ادامه از کنترل رفتارهای پرخطر رانندگان توسط دوربین‌های ثبت تخلفات خبر داد و بیان کرد: بکارگیری فن‌آوری تجهیزات کنترل سرعت در مدیریت عملیات ترافیکی پلیس راه بسیار حائز اهمیت است. وی ادامه داد: با توجه به اهمیت و حساسیت ایام باقی مانده از سال به دلیل افزایش ترددها؛ در راستای جلوگیری از وقوع سوانح و حوادث رانندگی که به سبب افزایش سرعت غیرمجاز شدت می‌یابد، پلیس راه گیلان به قید فوریت تمهیدات ترافیکی لازم در این خصوص از هم اکنون اتخاذ و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان و تجهیزات ترافیکی که در اختیار دارد نسبت به کنترل تخلفات حادثه‌ساز به ویژه سرعت غیر مجاز اقدام می‌کند.

سرهنگ صفاری با بیان اینکه عامل اصلی آمار بالای تصادفات در اغلب کشورها تخلفات رانندگی است، افزود: امروزه در کشورهای پیشرفته برای کاهش تلفات و خسارت جاده‌ای در کنار جریمه‌های بسیار سنگین از فن‌آوری‌های پیشرفته استفاده می‌شود تا کوچک‌ترین رفتار رانندگان نیز تحت نظر قرار گیرد که دوربین‌های کنترل سرعت در این زمینه نقش اساسی دارند.

کشف ۶۰۹ فقره پرونده سرقت در گیلان

رئیس پلیس آگاهی گیلان از اجرای ۱۹ مرحله طرح عملیاتی مبارزه با سرقت طی سه ماه گذشته در استان خبر داد و گفت: در این راستا ۶۰۹ فقره پرونده کشف شد. وی اظهار کرد: با برنامه‌ریزی دقیق، احساس مسئولیت و نیز تجزیه و تحلیل جرائم می‌توان ضریب امنیتی را بالا برد و فضا را برای مجرمان به خصوص سارقان ناامن کرد.

سرهنگ علیرضا حدادی در ادامه با بیان اینکه در سه ماه گذشته ۱۹ مرحله طرح عملیاتی مبارزه با سرقت در استان گیلان اجرا شد، افزود: در این راستا پلیس ۴۰۱ سارق و ۹۱ مالخر را در عملیات‌های جداگانه دستگیر کرد. وی از کشف ۶۰۹ فقره پرونده سرقت در این راستا خبر داد و بیان‌ کرد: سارقان و مالخران با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14562

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: