۴۸ تیم از گیلان در لیگ‌های مختلف فوتبال کشور حضور دارند

رئیس هیات فوتبال گیلان گفت: ۴۸ تیم از این استان در لیگ‌های مختلف فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی کشور حضور دارند.

قربانعلی الماس‌خاله اظهار کرد: از این تعداد تیم، ۴۰ تیم در بخش آقایان و هشت تیم نیز در بخش بانوان در لیگ‌های مختلف کشور حضور دارند و با حریفان خود به رقابت می‌پردازند. وی افزود: همچنین از ۴۸ تیم گیلانی حاضر در لیگ‌های مختلف فوتبال، فوتبال ساحلی و فوتسال کشور، ۲ تیم در رده سنی نونهالان، پنج تیم در رده سنی نوجوانان، ۱۰ تیم در رده سنی جوانان، هفت تیم در رده سنی امید و ۲۴ تیم نیز در رده سنی بزرگسالان حضور دارند.

قربانعلی الماس‌خاله  ادامه داد: از تیم های گیلانی حاضر در رقابت های لیگ های مختلف کشور، ۱۲ تیم در رقابت‌های لیگ برتر حضور دارند که باشگاه ملوان بندرانزلی با داشتن ۶ تیم در لیگ‌های برتر فوتبال بانوان و آقایان، بیشترین سهم را در گیلان دارد.

رئیس هیات فوتبال گیلان اضافه کرد: تیم‌های فوتبال بانوان و آقایان ملوان بندرانزلی در لیگ برتر بزرگسالان حضور دارند؛ همچنین تیم های فوتبال نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید ملوان بندرانزلی نیز در لیگ‌های برتر کشور حضور دارند.

الماس‌خاله بیان کرد: علاوه بر حضور ۴۸ تیم از گیلان در رقابت های مختلف لیگ‌های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی کشور، ۱۴ لیگ نیز در استان گیلان و در رده‌های سنی مختلف برگزار می‌شود که از لحاظ برگزاری لیگ نیز، این استان شرایط مناسبی در کشور دارد. وی خاطرنشان کرد: با توجه به حضور این تعداد تیم در لیگ‌های مختلف کشور، خوشبختانه استان گیلان دارای بازیکنان موثر در تیم‌های ملی مختلف فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در هر ۲ بخش بانوان و آقایان است و هم‌اینک نیز سه بازیکن از گیلان، تیم ملی فوتبال کشور را در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در قطر همراهی می‌کنند.

رئیس هیات فوتبال گیلان در خاتمه گفت: البته با توجه به فعالیت تعداد زیادی از تیم‌های گیلانی در لیگ‌های مختلف کشور و همچنین حضور بازیکنان مستعد، متاسفانه باشگاه‌های فوتبال گیلان منابع مالی پایداری ندارند و به همین دلیل اکثر تیم های گیلانی در لیگ‌های مختلف از نظر مالی دچار مشکل می‌شوند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=15228

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: