مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان:

۳۰۷ پرونده قاچاق با ارزش ۶ هزار میلیارد ریال در گیلان تشکیل شد

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه در ۹ ماهه امسال ۶ هزار و ۴۵۶ واحد اقتصادی مورد بازرسی شدند، گفت: از این تعداد ۳۰۷ پرونده تخلف قاچاق به ارزش ۶ هزار و ۷۶۰ میلیارد و ۳۴۳ میلیون ریال تشکیل شد.

تیمور پورحیدری  اظهار کرد: در این مدت ۱۸۲ هزار و ۲۲ دستگاه لوازم خانگی قاچاق به ارزش سه هزار و ۸۴۴ میلیارد ریال و در زمینه لوازم یدکی خودرو ۳۱ هزار و ۳۶۵ حلقه لاستیک به ارزش ۶۱۳ میلیاردو ۹۲۴ میلیون ریال کشف و ضبط شده است. وی گفت: در این بازه زمانی ۹۷ هزار و ۲۶۸ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق به ارزش ۲۳۲ میلیارد و ۳۲۱ میلیون ریال، ۵۱ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم محصولات کشاورزی به ارزش ۴۱ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال و۱۳ هزار و ۸۴۸ قلم کالای دخانی به ارزش هشت میلیارد و ۶۸۵ میلیون ریال کشف شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از کشف ۱۵ هزار و ۹۴۵ قلم لوازم یدکی خودرو به ارزش ۱۶ میلیارد و ۶۹۲ میلیون ریال خبر داد و افزود: ارزش ریالی ۱۰۷ هزار و ۳۱۰ محصول دارویی و لوازم پزشکی قاچاق کشف شده نیز ۱۱ میلیارد و ۸۱۴ میلیون ریال می‌باشد. وی ادامه داد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان آذرماه ۷۵ هزار و ۱۱۲ واحد اقتصادی مورد بازرسی قرار گرفت که منجر به کشف ۹ هزار و ۲۶۳ مورد تخلف و تشکیل پرونده به ارزش ۲۰ هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال شد.

پورحیدری اضافه کرد: طی ۹ ماهه امسال ۶۸ هزار و ۶۵۶ واحد اقتصادی در راستای کشف تخلفات تعزیری بازرسی شدند که از این تعداد برای هشت هزار و ۹۵۶ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۱۳ هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال تشکیل شد. وی عنوان کرد: عمده تخلفات این حوزه عدم درج قیمت، گرانفروشی و عدم صدور صورت حساب، عدم درج قیمت پایه اصلی وقوع تخلفات مانند گرانفروشی، تقلب و کم فروشی بوده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تصریح کرد: در حوزه مشاوران املاک نیز هشت هزار و ۹۰۱ بازرسی انجام شده که از این تعداد برای هزار و ۱۲۵ مورد پرونده تخلف به ارزش ۴۲۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تشکیل شد. وی گفت: در حوزه نظارت بر انبارها و مراکز عمده فروش کالا نیز چهار هزار و ۸۲۹ مورد بازرسی انجام شد و از این تعداد برای ۳۴۲ پرونده تخلف به ارزش ۱۸ هزار و ۳۹۰ میلیارد و ۷۱۶ میلیون ریال تشکیل شده است.

پورحیدری افزود: در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تاکید استاندار مبنی بر نظارت بر کالاهای کشاورزی و اجرای گشت مشترک با سازمان جهاد کشاورزی موارد ذیل انجام پذیرفت که چهار هزار و ۶۷۰ مورد بازرسی انجام شده منجر به تشکیل ۴۹۵ پرونده تخلف به ارزش ۴۷۶ میلیارد و ۹۷۲ میلیون ریال شد. به گفته وی، در حوزه نظارت بر آرد و نان نیز از ۱۲ هزار و ۵۲۰ بازرسی انجام شده برای ۲ هزار و ۷۰۳ واحد نانوایی پرونده ای به ارزش ۱۱ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال تشکیل شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14742

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: