۲ پروژه مهم ریلی و آزادراهی گیلان توسط رئیس جمهور بهره‌برداری می‌شود

استاندار گیلان گفت: ۲ پروژه مهم گیلان راه آهن رشت - کاسپین و بخش باقیمانده آزادراه رشت - قزوین تا پایان امسال با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری می رسد.

اسدالله عباسی روز پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از سه طرح اقتصادی در شهر صنعتی رشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یک هزار و ۵۲۹ پروژه عمرانی و اقتصادی با رقم اعتباری نزدیک به ۱۴۰ هزار میلیارد ریال در ایام الله دهه فجر بهره برداری می‌شود. وی با بیان اینکه بسیاری از این پروژه‌ها سالها نیمه تمام مانده بود که طی این ایام افتتاح می شود، افزود: برخی از پروژه ها نیز که اکنون بین ۵۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد تا سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

عباسی عنوان کرد: همچنین ۴۰ هزار میلیارد ریال پروژه از محل مصوبات سفر نخست رئیس جمهوری در بهمن ماه ۱۴۰۰ به استان طی این ایام به بهره برداری رسیده و می رسد. وی با اشاره به سفر رئیس جمهوری به استان تا آخر سال تصریح کرد: با ۲ پروژه مهم راه آهن رشت – کاسپین و بخش باقیمانده آزادراه رشت – قزوین که توسط رئیس جمهور به بهره برداری می رسد رقم سرمایه گذاری انجام شده در طرح های عمرانی و اقتصادی مورد افتتاح طی دو ماهه آخر امسال (از ۱۲ بهمن تا انتهای سال) به بیش از ۲۲۰ هزار میلیارد ریال می رسد.

عباسی با اشاره به طرح های اجرایی و اشتغال حاصل از آنها گفت: در سایه این اقدامات، گیلان در زمینه اشتغال فقط ۲ درصد از میانگین کشوری پایین‌تر و در بخش مشارکت اقتصادی ۲.۵ درصد بیشتر از مشارکت کشوری است.

استاندار گیلان در ادامه از راه اندازی ۳۲ طرح صنعتی دراستان خبر داد و افزود: این طرح‌ها نزدیک به هزار و ۸۰۰ نفر اشتغالزایی دارد. وی تصریح کرد: در دولت سیزدهم ۱۱۵ واحد صنعتی در گیلان احیا شد که با حمایت از واحدهای احیا شده برای طرح توسعه آنها نیز برنامه‌ریزی هایی داریم.

عباسی با بیان اینکه همزمان با دهه مبارک فجر، جشن های پیروزی انقلاب اسلامی در همه بخش‌ها و شهرهای استان برگزار می شود، گفت: میز خدمت هم در روز جمعه در راستای جلسات هفتگی و دیدارهای مردمی مسئولان برای احصاء مسائل و ارتباط رو در رو با مردم در همه شهرستان ها برپا می‌شود.

عباسی در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به نزدیکی به انتخابات پیش رو گفت: مردم استان در این انتخابات هم پای صندوق های رای حاضر شده و با انتخاب افراد اصلح در سرنوشت خود مشارکتی پرشکوه خواهند داشت.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=15385

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: