۲ فرد مشکوک به کرونا در گیلان بهبود یافتند

به گزارش سوما؛ استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت عمل به دستورالعمل‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ۲ فرد مشکوک به ویروس کرونا در گیلان پس از دریافت خدمات درمانی بهبود یافتند.

ارسلان زارع در نشست مقابله با گسترش کرونا ویروس استان گیلان در رشت با بیان اینکه مبنای عملکرد مسئولان استان دستورالعمل‌های کارشناسی است اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا در گیلان قرارگاه زیستی و مدیریت بحران با یکدیگر ادغام شدند و اکنون هریک از زیرمجموعه‌ها وظایف مشخصی را به‌عهده دارند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه کرونا در سراسر کشور افرادی را مبتلا کرده و از این رو کارشناسان متبحر روی روش درمان آن تحقیق می‌کنند ابراز کرد: هر روز باید گزارش عملکرد اقدامات انجام‌شده درباره مقابله با کرونا در گیلان ارائه شود تا بتوانیم نقص‌ها و مشکلات را متوجه شویم و با کوتاهی‌های احتمالی برخورد کنیم. وی با تأکید بر نقش رسانه‌ها در افزایش سطح آگاهی مردم و مقابله با گسترش این ویروس تصریح کرد: از آنجایی که رعایت مسائل بهداشتی در پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس نقش بسیار بالایی دارد لذا باید در زمینه اطلاع‌رسانی به مردم قوی‌تر عمل کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان تأکید کرد: تنویر افکار عمومی و آشنایی مردم با ویروس کرونا در کاهش نگرانی آنها بسیار مؤثر است و از صدا و سیمای گیلان درخواست دارم در برنامه‌های پربیننده، نسبت به روشنگری در خصوص این ویروس و ارائه راهکارهای لازم جهت حفظ سلامتی اقدام کند.

زارع با بیان اینکه با توجه به شرایط حساس فعلی نهادهای نظارتی و قضایی باید تشریفات مرسوم را کنار بگذارند و با دستگاه‌های دولتی نهایت همکاری را داشته باشند تا اقلام مورد نیاز در اسرع وقت تهیه شود افزود: مدیران استانی نیز باید با اتخاذ تدابیری همچون شیفتی کردن کارمندان یا دورکاری و یا موافقت با تأخیر حضور آنها اقدام کنند.

استاندار گیلان ضمن درخواست از سازمان صمت گیلان جهت تولید مواد بهداشتی و ضدعفونی‌کننده و همکاری با اتاق اصناف برای جبران کمبودها در بازار خاطرنشان کرد: به‌منظور اعمال اقدامات پیشگیرانه از روز دوشنبه حضور و غیاب کارکنان بدون ثبت اثر انگشت و با استفاده از شیوه‌های جایگزین انجام شود. وی با بیان اینکه می‌توان با همکاری یکدیگر شیوع کرونا ویروس را کنترل کرد و با اقدامات مؤثر عملی گامی در جهت کاهش آسیب‌ها برداشت تصریح کرد: باید آرامش اجتماعی را حفظ کنیم تا مردم از هرگونه تنشی دور باشند و از آنجایی که امروز مهم‌ترین مسئله استان پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا است لذا افزایش آمادگی مراکز برای پذیرش افراد ضرورت دارد.

زارع با تأکید بر اینکه دستورالعمل‌های دانشگاه علوم پزشکی به دستگاه‌های اجرایی به‌منزله مصوبه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران و حکم قانون است گفت: پس از نمونه‌برداری از بیماران مشکوک، ۲ مورد جدید ابتلای قطعی به کروناویروس در گیلان گزارش شده و ۲ نفر دیگری که پیشتر مشکوک به کرونا بستری بودند، پس از مداوا در بیمارستان بهبود یافتند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11503

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: