در راستای توانمند سازی و حمایت مددجویان؛

اهداء جهیزیه به ۲۷ نوعروس کمیته امداد آستانه اشرفیه

ایرج دهدار رییس کمیته امداد امام خمینی آستانه اشرفیه گفت: به مناسبت سالروز تأسیس کمیته امداد و هفته احسان و نیکوکاری، ۲۷ سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت این نهاد اهداء شد.

رییس کمیته امداد امام خمینی آستانه اشرفیه با اشاره به اینکه یکی از اهداف این نهاد حمایت از اقشار کم درآمد و نیازمند جامعه است افزود: پرداخت مستمری تنها هدف این نهاد نیست و ما در فکر توانمند سازی مددجویان هستیم.

ایرج دهدار با توضیح اینکه این توانمند سازی از طریق پرداخت تسهیلات بانکی و کاریابی انجام می گیرد که در سال ۱۴۰۲ و از بودجه ۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی که برای شهرستان آستانه‌اشرفیه در نظر گرفته شده بود، حدود ۸۰ درصد  پرداخت شد.

وی تصریح کرد: این نهاد مردمی صرفا به پرداخت تسهیلات بسنده نکرده و به دنبال فراهم آوردن زمینه برای درآمد پایدار مددجویان است و در این راستا بعد از پرداخت تسهیلات به مدت ۵ سال و بازه زمانی ۳ ماهه، مشاغل ایجاد شده مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

رییس کمیته امداد امام “ره” آستانه اشرفیه گفت: بمناست سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی و هفته احسان و نیکوکاری ۲۷ سری جهزیه به نوعروسان اهدا شد که این جهیزیه ها شامل یخچال فریزر، اجاق گاز، تلویزیون، جارو برقی و ماشین لباس شویی است. ارزش ریالی هر سری از جهیزیه ها حدود ۳۵ میلیون تومان می باشد که در سال ۱۴۰۲ در مجموع ۵۷ سری جهیزیه به مددجویان اهدا شد.

شهرستان آستانه اشرفیه حدود ۴۸۰۳ مددجو دارد که ۶۰ درصد سالمند هستند.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=16268

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: