با حضور وزیر بهداشت و درمان:

۲۰ پروژه سلامت در گیلان افتتاح شد

سومانیوز؛ طی مراسمی با حضور وزیر بهداشت و درمان و استاندار گیلان بیست پروژه سلامت با صرف اعتبار بالغ بر ۴۷۷ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا؛ این طرح‌ها شامل طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه‌سرا، افتتاح از سه MRI در شهرستان‌های رشت، لاهیجان و لنگرود، CT آنژیو ۱۲۸ اسلایس و آنژیوگرافی بیمارستان دکتر حشمت رشت، CT اسکن بیمارستان هفده شهریور رشت، رادیولوژی بیمارستان‌های شفا رشت، منجیل، رستم‌آباد، نیکوکار املش، تصفیه‌خانه فاضلاب بیمارستان نیکوکار املش، افتتاح از ۶ خانه بهداشت در دهشال و کماچال شهرستان آستانه‌اشرفیه، دولبین تالش، ناش رودبار، راست کنار صومعه‌سرا، سپردان سیاهکل، پایگاه اورژانس شماره ۲ رشت و بهسازی آزمایشگاه بیمارستان رودسر هستند.

در جریان بهره‌برداری از طرح‌های سلامت‌محور گیلان که امروز با حضور مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شدند، هفت هزار و ۲۰۰ مترمربع به فضای آموزشی، بهداشتی و درمانی استان گیلان افزوده شده است.

هم چنین وزیر بهداشت امروز در دیدار با امام جمعه رشت گفت: با اشاره به برنامه های وزارت بهداشت برای توسعه زیرساخت های سلامت در استان گیلان، از تکمیل و افتتاح بیمارستان ۴۲۱ تختخوابی لاکان رشت تا هفته دولت امسال خبر داد.

وی از آغاز پویش تعالی سلامت، استمرار خدمت پس از شهادت آیت الله رییسی در کشور خبر داد و گفت: در این پویش پروژه‌های تکمیل شده، افتتاح می‌شود و این طرح ها، نمایشی نیست بلکه مشروط به خدمت‌رسانی و پذیرش بیماران است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: اقدامات ارزشمندی در حوزه سلامت در دولت مردمی انجام شد که راه اندازی ۱۷ هزار تخت بیمارستانی جدید، افتتاح دو هزار و ۷۰۰ پروژه بهداشتی، استخدام ۲۵ هزار نیروی انسانی، توزیع بیش از ۳۰۰ دستگاه تجهیزات پزشکی سنگین و سرمایه‌ای با اولویت مناطق محروم، پوشش رایگان بیمه برای ۵ دهک اول درآمدی، اجرای قانون جوانی جمعیت و تغییرات اساسی در حوزه سلامت در این زمینه، رشد نسخه‌نویسی الکترونیک از ۱۰ به بیش از ۹۰ درصد، حضور سالانه ۱۰ هزار دانشجو و عضو هیات علمی در اردوهای فرهنگی و معرفت افزایی در مشهد مقدس و ایجاد معاونت فرهنگی در مراکز درمانی، بخشی کوچک از این اقدامات بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت  در این دیدار که استاندار حضور داشت، از شهید آیت الله رییسی به عنوان خدمتگزاری مجاهد و جهادی یاد کرد و گفت: دولت مردمی، با اراده، ایده، دلسوز، میدانی و جهادی است که اقدامات ارزشمندی در همه حوزه‌ها از جمله حوزه سلامت در دولت سیزدهم انجام شده است./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11473

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: