مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان:

۱۰۰ واحد مسکونی برای خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول گیلان احداث شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان از احداث و بهره برداری از ۱۰۰ واحد مسکونی برای خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول و بیشتر با همکاری حساب ۱۰۰ امام (ره), بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، مهندس حامد دائمی گفت: : هم اکنون در قالب تفاهمنامه ای احداث ۱۱۳ واحد مسکونی برای خانوارهای دارای ۲ عضو معلول و بیشتر تحت پوشش سازمان بهزیستی درحال انجام است که از این تعداد ۱۰۰ واحد آن تکمیل و به بهره برداری رسیده است؛ برای احداث این واحدها ۲۵ هزار و ۶۳۵ میلیون ریال تسهیلات و سه هزار و ۳۸۹ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت شده است.

وی گفت: برای تکمیل ۵۰ واحد مسکونی نیمه تمام خانواده‌های دارای عضو معلول نیز سه هزار و ۷۸۰ میلیون کمک‌ بلاعوض پرداخت شده است.

مهندس دائمی تقویت حساب ۱۰۰ حضرت امام را گامی مهم در راستای تامین مسکن محرومان دانست و افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همواره تقویت جایگاه حساب ۱۰۰ را بعنوان رکن اصلی در راس کارها و اهداف خود قرار داده و با جدیت موضوع را پیگیری کرده که در این راستا، تامین مسکن برای اقشار محروم و کم درآمد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان ادامه داد: طی ۲ سال اخیر در مجموع ۴۱ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال، کمک بلاعوض (نقدی و غیر نقدی) از سوی خیرین نیکوکار استان گیلان برای تامین مسکن خانواده‌های محروم و نیازمند واریز شده است؛ از محل کمک های بلاعوض حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) نیز مبلغ ۸۵ میلیارد و ۵۷ میلیون ریال به منظور کمک به احداث، خرید، تعمیر، تکمیل، تجهیز و رهن و اجاره، ۱۵۹ خانواده محروم شهری و روستایی پرداخت شده است.

مهندس دائمی تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طرح محرومیت زدایی و کمک به روستائیان محروم ساکن در واحدهای مسکونی فرسوده، غیرمقاوم و یا فاقد مسکن را با شناسایی اقشار کم درآمد روستایی و یا انعقاد تفاهمنامه با نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی، سازمان بسیج مستضعفان پس از بررسی شرایط متقاضیان در کمیته‌های مربوطه اجرایی کرده است.

وی اضافه کرد: در این راستا چهار هزار و ۶۳۷ خانوار شناسایی و در مجموع هزارو ۷۱۹ میلیارد و ۲۹۲ میلیون ریال و کمک های بلاعوض به مبلغ هزار و ۸۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال پرداخت شد.
همچنین ۲ هزار و ۹۶۱ خانوار موفق به دریافت مصالح شامل ۵۶۰ تن میلگرد وچهار هزار و ۶۶۰ تن سیمان رایگان شدند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13719

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: