یک کشته، یک قطع عضو و ۱۵۹ مصدوم در گیلان ثبت شد!

دکتر جمشید محمدی گفت: بر اثر انفجار مواد محترقه در شب آخرین چهارشنبه سال در گیلان ، ۱۵۹ نفر در استان مصدوم شدند و یک مرد ۲۷ ساله هنگام ساخت مواد آتش زا در لوشان جان باخت.
وی با بیان اینکه ۷ مصدوم به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند، افزود: ۲۳ نفر از مصدومان در بیمارستان بستری و ۱۲۸ نفر هم پس از درمان سرپایی از بیمارستان مرخص شدند.رئیس مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۴۳ مصدوم حوادث شب گذشته زن و ۱۱۶ نفر دیگر مرد بودند، گفت: از میان مصدومان، ۵۳ نفر بر اثر تروما، ۷۴ نفر به دلیل سوختگی و ۳۱ نفر هم از ناحیه چشم آسیب دیدند.وی گفت: متاسفانه یک جوان بیست ساله م بر اثر انفجار مواد آتش زا از ناحیه مچ دست قطع عضو شد.

قابل توجه جوان ها و خانواده ها – به راستی چهارشنبه آخر سال یا همان چهارشنبه سوری به این میزان صدمات و مرگ و میر و قطع عضو می ارزد.؟

دیشب برخی مناطق شهر رشت صدای انفجارها مانند آغاز یک جنگ بود و به سادگی قابل پیش بینی بود که از میان این انفجار و آتش نتیجه ای بهتر از این ها حاصل نمی شود.

تازه این در شرایطی است که فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه امنیت و سلامت شهروندان خط قرمز پلیس است، اظهار داشت: مجموعه انتظامی با عاملان خرید، فروش، نگهداری، حمل و استفاده از مواد محترقه غیرمجاز و خطرناک که امنیت جانی، مالی و روانی شهروندان را به خطر می‌اندازند، برخورد قانونی می‌کند.

وی با اشاره به قوانین جزائی مرتبط با چهارشنبه آخر سال، گفت: خانواده‌ها با کنترل و نظارت بر فرزندان خود در آخرین چهارشنبه سال می‌توانند از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه پلیس با هنجارشکنان چهارشنبه آخر سال بدون اغماض برخورد می‌کند، خاطرنشان کرد: افرادی که در شب آخرین چهارشبه سال اقدام به سلب آسایش عمومی و برهم زدن نظم جامعه کنند تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۳ بازداشت خواهند بود.

این مقام ارشد انتظامی به برخورد با رانندگان متخلف و ناهنجار در شب چهارشبه آخر سال نیز اشاره کرد و افزود: خودرو آن دسته از رانندگانی که در این شب اقدام به برهم زدن نظم عمومی کنند تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ توقیف خواهد شد.

سردار ملکی از کشف بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار عدد مواد محترقه و آتش‌زا غیرمجاز و کم خطر با ۵ درصد کاهش و ۲۴۱ کیلوگرم مواد محترقه و آتش‌زا پرخطر با افزایش ۱۰۰ درصدی در روزهای منتهی به چهارشنبه آخرسال و دستگیری ۱۷۸ نفر با ۸۴ درصد افرایش در این رابطه از ابتدای سال‌جاری تاکنون در استان گیلان خبر داد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10813

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: