ابوالقاسم محی الدینی شهردار یزد خبر داد:

یزد و بندرانزلی، خواهرخوانده شدند

شهردار یزد از امضای تفاهم نامه خواهر خواندگی بین این شهر و بندرانزلی در راستای گسترش تبادلات اقتصادی، استفاده از ظرفیت های منطقه آزاد و فرصت های صادراتی، افزایش مراودات فرهنگی، آموزشی و گردشگری خبر داد.

شهردار یزد از امضای تفاهم نامه خواهر خواندگی بین این شهر و بندرانزلی در راستای گسترش تبادلات اقتصادی، استفاده از ظرفیت های منطقه آزاد و فرصت های صادراتی، افزایش مراودات فرهنگی، آموزشی و گردشگری خبر داد.

به گزارش  روابط عمومی شهرداری یزد، “ابوالقاسم محی الدینی” با اشاره به نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، گفت: یکی ازموضوعات محوری این جلسه، موضوع دیپلماسی شهری بود که با تشکیل کارگروهی در مورد راهکارهای تقویت مبادلات اقتصادی بین شهرهای دنیا بحث و تبادل نظر شد.

وی با بیان این که شهر یزد در حال حاضر با هشت شهر دنیا در اروپا، آسیای میانه و آسیای شرقی تفاهم نامه خواهرخواندگی منعقد کرده است، گفت: با توجه به تحریم های ظالمانه و یکجانبه علیه کشور و محدودیت هایی که در شرایط حال حاضر فضای بین الملل وجود دارد، متاسفانه در بخش خواهرخواندگی ها، همه شهرهای کشور دارای مشکلاتی هستند، لذا مقرر شد همانطور که خواهرخواندگی های بین المللی در حال دنبال شدن است، توافقات و خواهرخواندگی هایی بین شهرهای داخل کشور نیز داشته باشیم.

شهردار شهر دارالعباده یزد با اشاره به تشکیل مثلث گردشگری بین شهرهای یزد، اصفهان و شیراز، گفت: تفاهم نامه خواهرخواندگی بین یزد و بندرانزلی با توجه به تناسبات و مراودات اقتصادی زیادی بین این دو شهر منعقد شد.

محی الدینی اظهار امیدواری کرد: با توجه به ظرفیت های ویژه ای که در شهرهای کشور وجود دارد بتوانیم با تقویت این ظرفیت ها و ارتباطاتی که برقرار می شود، آنها را به فرصتی برای صادرات و مبادلات فرهنگی و آموزشی تبدیل کنیم.

وی منطقه آزاد انزلی را فرصتی برای سرمایه گذاران یزدی و همچنین گردشگردی و صنعتی بودن یزد را ظرفیت ویژه استان دانست و گفت: این خواهرخواندگی در حوزه های بهداشت و درمان با توجه به قطب درمانی و نقش توریسم درمانی در یزد، صنعتی و گردشگری اهمیت بالایی دارد و فرصت هایی برای مراودات علمی و برگزاری هفته های فرهنگی جهت گسترش تبادلات فرهنگی بین دو شهر به وجود خواهد آورد.

شهردار یزد تصریح کرد: فرصت های ویژه ای هم برای صادرات و استفاده از ظرفیت های منطقه آزاد بندرانزلی وجود دارد که بعد از انعقاد این تفاهمنامه مرحله به مرحله و با توافقاتی که انجام می شود اجرایی خواهد شد.

محی الدینی به راه اندازی مجدد پرواز مستقیم بین یزد و رشت با پیگیری بخش خصوصی و مسئولان ۲ استان خبر داد و گفت: امیدواریم با احیای مجدد این پرواز، حداقل هفته ای یک یا دو پرواز بین شهرهای یزد و رشت انجام شود که این اتفاق باعث تقویت مراودات و تسهیل در رفت و آمد بین دو شهر خواهد شد.

وی به مردم دارالعباده یزد نوید داد: در گام بعدی، بین شهرهای یزد و قم و مشهد تفاهم نامه ای در راستای تشکیل مثلث مذهبی منعقد خواهد شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13479

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: