گیلان و سیل مسافران نوروزی

به گزارش سوما؛ فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به پیش رو بودن تعطیلات نوروزی و ورود گردشگران به استان گیلان گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده امسال شاهد افزایش ورود مسافران به گیلان خواهیم بود و سعی نیروی انتظامی بر بهبود عملکرد خدمات و آرامش عمومی مردم است.

سردار عزیزالله ملکی اظهار کرد: با تدابیر انجام شده برای بهبود کیفیت کار پلیس در سال پیش رو با شعار نوروزی متفاوت با پلیس مقتدر و حرفه، در تلاشیم تا در آسایش و رفاه را برای هم استانی‌های عزیز و مهمانان ارجمند به ارمغان آوریم.

وی به چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و افزود: حدود یک ماه پیش، کار کشف مواد محترقه را آغاز کردیم، زیرا هرچیزی که امنیت عمومی مردم و جامعه را به خطر بیاندازد خط قرمز پلیس است و حتماََ با آن برخورد قاطع خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به فعالیت قرارگاه مبارزه با سرقت‌ها بیان کرد: پس از انجام تصمیم‌گیری‌ها و ابلاغ، طی ۱۰ روز قرارگاه مبارزه باسرقت در استان‌های کشور تشکیل شد که تمامی سرقت‌ها با مستندات کامل جهت پیگیری بهتر و سریع‌تر انجام خواهد شد.

ملکی با اشاره به افزایش آمار سرقت‌ها در گیلان گفت: با ارزیابی صورت گرفته در گیلان با افزایش چهار درصد سرقت، استان چهاردهم در این حوزه در بین استان‌های کشور هستیم که البته بیشتر سرقت‌ها خُرد بود.

وی به هزار ۵۲۷ پرونده قضایی اشاره کرد و افزود: کشف و انهدام ۱۰ باند کلاهبرداری، کشف ۲۰ درصد باند قاچاق و دستگیری حدود سه هزار توزیع کننده خُرد مواد مخدر و کشف ۹۵۰ هزار انواع مواد محترقه از دیگر عملکردهای نیروی انتظامی در سال جاری بوده است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به افزایش ۷۶ درصدی جرایم قتل در استان تصریح کرد: متأسفانه با ۶۵ فقره قتل عمد روبه رو بودیم که با تلاش‌های مأموران ۱۰۶ نفر دستگیر شدند، همچنین بیش از ۱۶ هزار پرونده جرایم را داشتیم که نتیجه آن‌ها مصالحه شد و به مراجع قضایی نرفتند.

ملکی با اشاره به فعالیت‌های خدمات رسانی و امنیتی پلیس گیلان بیان کرد: حدود هزار و ۲۲۳ گشت موتوری و خودرویی با اشرافیت کامل نظارتی آماده ی خدمت رسانی به هم استان عزیز هستند.

وی با اشاره به پیش رو بودن تعطیلات نوروزی و ورود گردشگران به استان گیلان تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده امسال شاهد افزایش ورود مسافران به گیلان خواهیم بود و سعی نیروی انتظامی بر بهبود عملکرد خدمات و آرامش عمومی مردم است و ما از خبرنگاران می‌خواهیم مانند گذشته همراه نیروی انتظامی باشند و ما نیز از طریق معاونت اجتماعی در کنار رسانه‌ها خواهیم بود./فارس

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11153

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: