مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گیلان؛

گیلان استان پیشرو در حوزه کالابرگ الکترونیک

به گزارش سوما؛ مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گیلان با تاکید بر اینکه گیلان از استان های پیشرو و پیشرفته در حوزه کالابرگ الکترونیک است اظهار داشت: نگاه دولت در این طرح حفظ ارزش یارانه پرداختی به مردم و افزایش قدرت معیشتی مردم در خرید اقلام و کالاها است.

سیاوش آقاجانی در گفتگوی اختصاصی با روزنامه ایران در رشت با اشاره به اینکه نگاه کلان در حوزه تعاون پرداختن به مولفه هایی است که باعث خوشنامی این حوزه است و رویکرد اخیر نیز در این حوزه رویکردی تحولی است که علاوه بر نظارت، صیانت و حمایت از این حوزه را نیز در نظر گرفته است، به طوری که برای کمک به تعاونی ها خود ما پیش قدم می شویم.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گیلان با تفکیک حوزه کار و رفاه اجتماعی، تامین سلامت و ایمنی حوزه کار را از وظایف این وزارتخانه دانست و افزود: احیای حقوق قانونی کارگران از موارد بارز و قابل توجه آن می باشد و تحولات و بهبود این حوزه منجر به تشویق کارفرمایان می شود. وی تاکید کرد: در حوزه اجتماعی در دو جنبه ویژه کارگران و کارفرمایان با تسهیلات خاص توسط دولت در نظر گرفته شده، یارانه و مسکن کارگری و جنبه عام که شامل همه یارانه بگیران است و همچنین با خدماتی همچون سهام عدالت ارائه خدمات می کنیم.

آقاجانی گیلان را استان پیشرفته در حوزه کالابرگ الکترونیک دانست و اضافه کرد: نگاه دولت در این طرح حفظ ارزش یارانه پرداختی به مردم و افزایش قدرت معیشتی مردم در خرید اقلام و کالاها است. وی گفت: در این طرح که فعلا به صورت آزمایشی در حال اجراست امکان خرید اعتباری از مبلغ یارانه پرداختی برای ده قلم از کالا های مورد نیاز خانوارها وجود خواهد داشت که به محض نهایی شدن بستر کامل آن مثل تامین فروشگاه های کافی در تمامی نقاط و دسترسی عموم مردم ،اطلاع رسانی آن صورت خواهد گرفت.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گیلان به مشکلات پیش آمده درباره مسکن مهر در استان نیز اشاره کرد و گفت: خروج پیمانکاران و ورود تعاونی های غیر تخصصی در این حوزه چالش هایی را به وجود آورد که از جمله آن ها تعارض منافع بین اعضای پروژه هاست؛ هدف از فعالیت های تعاونی تقسیم سود و زیان میان اعضای آن هاست و در مورد مسکن مهر امیدواریم هرچه زودتر بتوانیم که پروژه ها را به اتمام برسانیم.

آقاجانی با بیان اینکه اشتغال در مدل زیست بوم در این دولت در حال پیگیری است و رویکرد آن ثبت همه زمینه ها برای اشتغال است اذعان کرد: در حال حاضر علاوه بر سامانه رصد و کارگروه های مشاوره ای مراحل نظارتی در نظر گرفته شده تا به نرخ واقعی اشتغال دست پیدا کنیم و افزایش آن برای مردم محسوس شود.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گیلان در پایان افزود: متاسفانه فرهنگ کار ما دچار مشکل است اما با همکاری سایر نهاد های اقتصادی در تلاشیم علاوه بر افزایش فرصت های شغلی، نیروی کاری توانمند و پاسخگوی نیازمندی های فعلی داشته باشیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11693

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: