گیلانی‌ها روز پنجشنبه ۱۹۹ هزار مترمکعب گاز صرفه‌جویی کردند

به گزارش سوما؛ شرکت گاز گیلان با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی گاز استان گفت: پنج شنبه به عنوان نماد همکاری دولت در کاهش مصرف تمام ادارات تعطیل شد که حدود ۱۹۹ هزار متر مکعب صرفه جویی شد.

عیسی جمال نیکویی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه این هفته رشت در مصلای این شهر با گرامیداشت ایام شهادت بی بی دو عالم حضرت صدیقه طاهره (س) اظهار کرد: در راستای خدمات دولت الکترونیک، ۲۲ خدمت در دسترس مردم قرار گرفته و ۳۰۰ دفتر پیشخوان نیز آمادگی خدمت رسانی دارند.

وی با بیان اینکه با تلاش همکاران از ابتدای سال بیش از ۱۴۰ کیلومتر شبکه لوله و ۱۰ هزار علمک و ۲۶ هزار اشتراک به شبکه گاز رسانی افزوده شد، گفت: تاکنون بیش از ۲۰ هزار کیلومتر تغذیه و توزیع داریم و یک میلیون اشتراک خانگی ثبت شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان اینکه همه شهرها بجز ماسوله از نعمت گاز برخوردارند، افزود: بیش از ۲ هزار و ۱۱۷ روستا گاز دار شده‌اند که ۹۶.۷ درصد، نرم گیلان از نرم کشور نیز بالاتر است.

جمال نیکویی با بیان اینکه گاز رسانی به ۳۴ روستا نیز در دست اجراست، گفت: برای سال آینده برای ۱۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار مجوز گرفتیم که در تلاش هستیم مشکل گازرسانی به این روستاها نیز برطرف شود.

وی با بیان اینکه گازرسانی حتی به روستاهایی که برق ندارند نیز صورت گرفته است، تصریح کرد: گیلان به عنوان استانی پیش‌رو در کشور در خدمت گازرسانی شناخته شده و به عنوان استان معین برای استان های محروم از جمله سیستان نیز مشغول به کار است .

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به وضعیت گاز در دولت‌های قبلی که تعهداتشان در تولید محقق نشد، گفت: عدم تعهد گذشته در تولید ممکن است منجر به این شود که عرضه به درستی انجام نگردد لذا برای برطرف کردن مشکل باید در تولید و مصرف مساعدت صورت بگیرد تا همه مشترکین بدون مشکل از این موهبت بهره‌مند شود.

جمال نیکویی با ابراز امیدواری در این خصوص که با همکاری و صرفه جویی همه و  تنظیم دما روی ۲۱ درجه، امسال بدون مشکل سپری شود، افزود: اگر مشترکین عزیز دمای خانه خود را تنها یک درجه پایین‌تر تنظیم کنند، بیش از پنج تا ۶ درصد صرفه جویی می شود.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی گاز استان بیان کرد: پنج شنبه به عنوان نماد همکاری دولت در کاهش مصرف تمام ادارات تعطیل و حدود ۱۹۹ هزار متر مکعب صرفه جویی شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با تاکید بر اینکه پایش ادارات در ساعت غیر اداری صورت می‌گیرد و باید قبل از پایان ساعت اداری خاموش و یک ساعت قبل از شروع روشن شود، گفت: برای جلوگیری از هدر رفت انرژی، ۳۰ مورد از گرمای فضای باز را قطع کردیم.

جمال نیکویی با تاکید بر اینکه به منظور آماده نگه داشتن تامین نان در مواقع بحران مانور شرایط اضطراری را برای نانوایی که مکلف به مشعل ۲گانه سوز بودند، دستور کار قرار دادیم، افزود: در پله‌کان های مصرف، به تعداد هفت هزار اشتراک شناسایی و پیامک اختار داده شده و لازم است صرفه جویی کنیم اگر رعایت مصرف نشود محدود میشود ، برای تمام صنایع پیامک صرفه جویی دادیم.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان وضعیت مصرف، در آذر ماه به طور میامگین، ۱۰ درصد افزایش گاز در مصرف خانگی داریم و ۲۱ میلیون متر مکعب مصرف بود که ۱۵ میلیون متر مکعب خانگی بود یعنی بیش از ۷۰ درصد مصرف خانگی است اگر ده درصد صرفه جویی شود به راحتی این نسئله برطرف می‌شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=10407

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: