صرفه جوئی بیش از 172 میلیون لیتر بنزین در استان

گازسوز شدن رایگان ۱۰ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو در گیلان

به گزارش سوما؛ از ابتدای فروردین لغایت پایان مهر ماه سال جاری با مصرف سی ان جی به جای بنزین 172 میلیون و 350 هزار لیتر بنزین در گیلان صرفه جوئی شد .

در هفت ماه سال جاری ۱۸۷ میلیون و ۳۳۷ هزار متر مکعب سی ان جی در استان مصرف شد که این میزان حاکی از معادل صرفه جوئی و ذخیره سازی ۱۷۲ میلیون و ۳۵۰ هزار لیتر بنزین  می باشد  .
مدیر منطقه با اعلام خبر فوق افزود : « از آغاز اجرای  طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروها (  ۲۴ خرداد ماه  سال ۱۳۹۹ تاکنون ) ۱۰ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو به صورت رایگان و یارانه ای  گازسوز شدند . »
وی همچنین با اشاره باینکه طی  هفت ماهه ابتدای سال جاری ۸۱۴ دستگاه خودرو به صورت رایگان دوگانه سوز شد اظهار کرد : « متوسط ماهانه گازسوز شدن خودروها ۲۶۴ دستگاه می باشد و ۱۵۲ دستگاه خودرو نیز در صف انتظار است و در آینده نزدیک تعویض مخازن فرسوده و منقضی خودروها نیز در دستور کار این شرکت قرار دارد . »
مدیر منطقه  باشاره به اینکه  از مهمترین مزیت های سوخت سی ان جی ، درصد بسیار پایین میزان آلایندگی آن است ، گفت : « جایگزینی سوخت پاک سی ان جی به جای بنزین برای صرفه اقتصادی و کاهش آلاینده های زیست محیطی از سیاست های کلان وزارت نفت و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ؛ است که این مهم در گیلان و در قالب یکصد باب جایگاه سی ان جی (۳۸ باب دومنظوره بنزین و سی ان جی و ۶۲ باب تک منظوره سی ان جی )  در حال تحقق و توسعه است . »

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13334

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: