به قلم عادله رحمتی خواه؛

کتاب، دوست من سلام

اختصاصی سوما؛ هر ساله بمناسبت روز کتاب و کتابخوانی رسانه ها به مردم یاد آور میشوند تا کتاب را در پستوی خانه نهان نکنند.

در هفته کتاب و کتابخوانی قصد بر فرهنگ سازی و ایجاد فضای مناسب برای تمام روزهای سال را داریم و برنامه ریزی میکنیم تا هر روز نیمساعت مطالعه مفید داشته باشیم.

عدم توجه به برنامه ریزی در راستای آنچه که در اختیار داریم باعث شده از کتاب خواندن غافل بمانیم. کتاب های درسی و غیر درسی که آموخته های افراد بزرگ با افکاری بلند در زمانه های متفاوت توام با تجارب بالا باعث ارتقای فکری و تصمیم گیری در تمامی مراحل زندگی ما می باشد.

امروز با عنوان کتاب گریزی و یا بی توجهی به کتاب مواجه شده ایم که به مراتب مشکلات اجتماعی و فرهنگی و اخلاقی و رفتاری در تمامی سنین را شاهد هستیم .

باورهای غلط شکل گرفته در اذهان عمومی، خود باعث پس رفت هایی است که دامنگیر آیندگان بوده و هست.

من و شما هستیم که باید دست در دست هم آبادانی و توسعه را با مطالعه هر چه بیشتر ، در باغچه ذهنمان بکاریم.

هر کاشتی برداشتی دارد که همگان را بهره مند می کند.

چنان چه وعده های غذایی درست باعث سلامت جسم میشود و از هرگونه بیماری و ویروس و شوک جسمی دور نگه میدارد و باعث آرامش سیستم بدنی ما می شود. در نتیجه روح ما انسان ها برای تحمل سختی ها و ناهنجاری هایی که از ناملایمات موجود در اجتماع و زندگی شخصی بر آنها فشار اورده است نیازمند مطالعه می باشد. خواندن کتاب هایی در زمینه های مختلفی که شما بیشتر می پسندید می تواند شما را ترقیب به خواندن بیشتر و تبدیل به عادت خوبی برای مطالعه کند .

کتاب، علمی که در آن نهفته است باید بر همگان آشکار شود، این آشکار شدن ها می تواند جلوی بسیاری از تصمیمات نادرست را بگیرد و ایجاد یک پله به سوی موفقیت را شکل دهد.

چه خوب میشود ، همه روز ما روز کتاب و کتابخوانی باشد .

برقراری تعادل بین کتاب و پیشرفت تکنولوژی و توسعه می تواند یک چهارچوب خوبی را تعریف و تایید کند چرا که پیشرفت تکنولوژی بدون کتاب و دانسته های آن ، نیست.

یکی از حسن های فضای مجازی وجود نرم افزار ها و برنامه های کتابخانه ای است که مجموعه عظیمی از کتاب با عناوین متعدد در آن می تواند دسترسی به کتاب را، آسان کند.

بیایید برای آبادانی کشور ذهن خود را آماده، کتابخوانی کنیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11056

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: