مدیرعامل شرکت گاز گیلان:

کاهش ۲ درجه دمای منازل، پایداری جریان گاز صنایع را تضمین می‌کند

مهندس عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: کاهش 2 درجه دمای منازل، پایداری جریان گاز صنایع را تضمین خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان، مدیرعامل شرکت گاز گیلان در برنامه زنده رادیویی و تلویزیونی شهر ما گفت: هم اکنون بیش از ۷۰ درصد (بین ۱۲ تا ۱۶ میلیون مترمکعب) مصارف گاز در استان مربوط به بخش خانگی است. وی درخصوص اهمیت موضوع صرفه جویی برای رونق واحدهای تولیدی استان، اظهار داشت: کاهش ۲ درجه‌ای دمای منازل، موجب صرفه جویی حدود ۱.۴ میلیون مترمکعب (بیش از ۱۰ درصدی) گاز در این بخش خواهد شد که معادل مجموع مصرف گاز صنایع استان است.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان در همین راستا افزود: تحقق این مهم موجب رفع کامل محدودیت گاز در بخش صنعتی می‌شود و این امر تنها با انجام چند کار ساده مانند پوشیدن لباس‌های ضخیم و زمستانی، استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد، بستن درب اتاق‌های خالی، استفاده از پرده‌های ضخیم و…. میسر خواهد شد. وی در ادامه بیان کرد: بحمدالله با مدیریت مصرف، شاهد افت فشار گاز در استان نبودیم ولی اعمال محدودیت مصرف در بخش صنعتی استان به علت برنامه ریزی جهت پایداری شبکه در همه مناطق کشور است.

مهندس جمال نیکویی در بخشی دیگر درخصوص اقدامات صورت گرفته برای مدیریت مصرف گاز در استان گفت: از ابتدای آذرماه امسال تاکنون، طرح پایش دمای ادارات در حال انجام است و کلیه ادارات و نهادهای مدنظر موظفند که دمای محیط کاری خود را در سطح ۱۸ درجه حفظ کنند. وی در همین راستا افزود: با مساعدت نهادهای ذیربط، به همه حراست‌های ادارات تکلیف بر پایش دمای ادارات خود شده است تا با خودمراقبتی شاهد نتایج بهتری در استان باشیم.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان همچنین از ارسال پیامک با موضوع صرفه جویی و مدیریت مصرف برای بیش از یک میلیون و ۱۲۰ هزار مشترک خبر داد و گفت: علاوه بر این بیش از ۱۰۴ هزار پیامک به مشترکین پرمصرف پلکان های ۱۱ و ۱۲، ۱۴۲ هزار و ۵۰۰ پیامک به مشترکین تجاری و بالغ بر یک هزار و ۳۰۰ پیامک به مشترکین صنعتی عمده استان ارسال شده است. وی در خاتمه با تشریح طرح‌های تشویقی گازبها از همه مصرف کنندگان گاز بویژه مشترکین خانگی درخواست کرد تا با مدیریت مصرف، ضمن حفظ پایداری جریان گاز، از تخفیفات گازبها برخوردار شوند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14581

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: