به همت دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های کشور، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و خانه مطبوعات گیلان:

کارگاه آموزشی “روابط عمومی” در رشت برگزار شد

کارگاه آموزشی "روابط عمومی" با تدریس مصطفی آجرلو از سوی دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های کشور در روزهای پنجشنبه و چمعه 5 و 6 بهمن ماه 1402 در تالار مرکزی شهر رشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، کارگاه آموزشی ” روابط عمومی ” با تدریس مصطفی آجرلو به همت دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های کشور، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و خانه مطبوعات گیلان به مدت ۱۲ ساعت با هدف ارتقاء سطح و به روز رسانی در روزهای پنجشنبه و جمعه ۵ و ۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ در تالار مرکزی رشت برگزار شد.

مصطفی آجرلو دانش‌آموخته دکتری رشته فرهنگ و ارتباطات دانشگاه تهران مرکز و کارشناسی ارشد رشته روزنامه‌نگاری رادیو تلویزیونی از دانشگاه صدا و سیما است.

آجرلو در دوره فوق ضمن تشریح ظرفیت های رسانه ای و اصول ارتباط روابط عمومی ها با انواع رسانه ها، چالش های آنان را برشمرد و طراحی سلسله برنامه های سازمان در شکل گیری ذهنی مخاطب و جامعه هدف، هویت، بهره مندی از ظرفیت رسانه ای، محتوایی، عملیات و اقدام و بازخوردگیری را از جمله مباحث حائز اهمیت انواع مهارت ارتباطات دانست.

اجرلو در ادامه با تاکید بر اینکه تصویری که مخاطبین جامعه هدف از شما یا سازمان شما دارند بسیار حائز اهمیت است، اظهار نمود: مهترین قسمت P .R معرفی شخص است.

مصطفی آجرلو در جریان برگزاری این کارگاه با اشاره به اهمیت در نظر گرفتن ذینفعان، روش‌های نوین روابط عمومی و ارتباط با انواع رسانه های مجازی و هویت بصری را تشریح نمود.

گفتنی است در کارگاه فوق حاضرین با طراحی طرح روایت گری و تهیه انواع قالب های گزارش خبری در تولید محتوا و استراتژی محتوا و همچنین رصد آشنا شدند و هر یک از شرکت کنندگان به عنوان تکلیف خروجی به منظور ارزیابی کارگاه موظف به انجام خلاقانه یک نمونه کاربردی با در نظر گرفتن استاندارها و طرح‌های تدریس شده شدند.

نظرسنجی‌های انجام شده در پایان کارگاه نشان از رضایت بسیار زیاد شرکت‌ کنندگان در این دوره آموزشی را داشت.

گفتنی است دوره آموزشی ” روزنامه‌نگاری مقدماتی ” نیز با تدریس اساتید برجسته حوزه رسانه در گیلان روز پنج شنبه ۲۸ دی ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر در تالار مرکزی رشت برگزار شد.

میلاد ابراهیمی مدیر عامل خانه مطبوعات استان گیلان گفت: سلسله کارگاه ها در راستای بروز رسانی اطلاعات خبرنگاران گیلانی توسط اساتید برجسته کشوری تا پایان هفته اول اسفند ماه سال جاری ادامه خواهد داشت و به شرکت کنندگانی که با موفقیت ارزیابی دوره های مورد نظر را به پایان برسانند، گواهینامه اعطا خواهد شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=15325

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: