چرا زباله های شهر رشت جمع آوری نشده اند؟

به گزارش سوما؛ مسئول خدمات شهری شهرداری رشت گفت: از شامگاه گذشته به دلیل یخبندان شدید، مسیر سایت تخلیه سراوان مسدود شد و خودروهایی که برای تخلیه زباله رفتند به دلیل لغزندگی جاده، قادر به ورود به سایت تخلیه نبودند.

با توجه به اینکه شش روز از بارش برف در گیلان می گذرد، گزارش های میدانی در سطح شهر حاکی از برف روبی خیابان اصلی و اکثر کوچه های فرعی است اما آنچه که قابل توجه است وجود زباله در اکثر معابر شهر بوده که با توجه به اینکه معابر اصلی شهر قابل تردد هستند اما سطل های زباله سطح شهر خالی نشده و این زباله ها در شهر پراکنده شده اند.

علی مقصودی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تلاش های شبانه روزی ستاد بحران شهرداری رشت در بارش برف اخیر، اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی های قبلی و هماهنگی های انجام گرفته، از لحظات اولیه بارش برف ماشین آلات برف روبی در سطح شهر مستقر شدند و از ساعت ۹ صبح روز دوشنبه برف روبی در سطح شهر رشت آغاز شد.

انجام عملیات برف روبی با ۵۳ دستگاه خودروی برف روبی؛ مسئول خدمات شهری شهرداری رشت با بیان اینکه ۵۳ دستگاه خودروی برف روبی شامل برف روب، گریدر، لودر، بیل بکهو، باب کت و همچنین ۹ دستگاه آتش نشانی تا ۱۰ شب نخستین روز بارش برف عملیات برف کوبی را انجام دادند، افزود: عملیات برف کوبی تا ساعت ۲۲ همان روز ادامه داد که در پایان شب با شدت بارش برف و اوج آن تمام خودروها را مسیرهای اصلی و ۸ خیابان ورودی و خروجی شهر مستقر کردیم. وی ادامه داد: در ساعات نخست روز سه شنبه، شریان های اصلی بازگشایی شد و بعد از آن هم برف روبی در مسیرهای فرعی و درجه دو آغاز شد. همزمان هم ۳۰ دستگاه کمپرسی کار جمع آوری برف در سطح شهر را انجام دادند و برف جمع آوری شده را در رودخانه ها تخلیه کردند.

مقصودی با بیان اینکه شب گذشته هم ۴۵ خودروی کمپرسی، کار جمع آوری و تخلیه برف را از معابر شهر بر عهده داشتند، تصریح کرد: امروز همچنان جمع آوری برف از معابر فرعی در حال انجام است، اگر چنانچه معابری در سطح شهر مسدود است شهروندان می توانند با تماس به شماره ۱۳۷ گزارش دهند تا در اسرع وقت اقدامات ضروری انجام گیرد.

مسئول خدمات شهری شهرداری رشت با بیان اینکه برآورد خسارت ناشی از بارش برف در دست انجام است اما بیشترین خسارت به چراغ های راهنما وارد شده است، ادامه داد: در حال حاضر تمام پل های روگذر و زیرگذر فعال هستند و مشکلی در این بخش وجود ندارد. وی در پاسخ به اینکه چرا در سطح شهر با دپوی زباله و سرریز شدن سطل های زباله مواجه هستیم؟ گفت: تا روز گذشته مشکلی در جمع آوری زباله نداشتیم اما از شامگاه گذشته به دلیل یخبندان شدید، مسیر سایت تخلیه سراوان مسدود شد و خودروهایی که برای تخلیه زباله رفتند به دلیل لغزندگی جاده، قادر به ورود به سایت تخلیه نبودند.

مقصودی بیان کرد: کارخانه کودآلی هم بنابر گزارش مسئول مربوطه، لودر مدنظر برای برف روبی رفته بود و امکان تخلیه در کارخانه کودآلی هم میسر نبود. وی بیان کرد: امروز صبح، ۹ دستگاه کمپرسی در سطح شهر مشغول جمع آوری زباله هستند و تا دو ساعت آینده زباله ها از سطح شهر جمع آوری می شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11487

حمید اصغری عطار

حمید اصغری عطار

عضو شورای سردبیری

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: