رییس شورای قضایی استان گیلان:

چای سنوات گیلان به یک تهدید تبدیل شده است

ایران 1444؛ یکی از مشکلات استان را معضل چای سنواتی دانست و تصریح کرد: چای گیلان همواره در سبد غذایی خانواده های ایرانی جای داشته و مساله چای سنواتی نباید موجب خدشه دار شدن نام و نشان چای گیلان شود.

به گزارش گروه رسانه ای ایران  گرا”  به نقل از  روابط عمومی دادگستری گیلان، رئیس هیات مدیره سندیکای کارخانجات چای شمال با حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان دیدار کرد.

رییس کل دادگستری در این دیدار با اشاره به اینکه وضعیت صنعت چای همواره در دستور کار دولت قرار دارد، گفت: دولت برای کمک به چایکاران ۲۵درصد قیمت مصوب را پرداخت می کند تا با حمایت از این صنعت، شاهد افزایش تولید چای در کشور باشیم.

وی با توجه به نامگذارى شعار سال توسط مقام معظم رهبرى مدظله العالى با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم افزود: بخشی از تولیدات استان گیلان به صنعت چای اختصاص دارد باید تلاش شود تا با مشارکت مردم و بخش خصوصی تمام اقدامات لازم در راستای افزایش تولید چای صورت گیرد.

رییس شورای قضایی استان یکی از مشکلات استان را معضل چای سنواتی دانست و تصریح کرد: چای گیلان همواره در سبد غذایی خانواده های ایرانی جای داشته و مساله چای سنواتی نباید موجب خدشه دار شدن نام و نشان چای گیلان شود.

وی حل دغدغه چای سنواتی را در گرو تدبیر و اتخاذ روش های منطقی و عقلانی عنوان کرد و افزود: اراده همه مسئولین بر این است که این مشکل بدون شتابزدگی و با کمک دولت و بخش های خصوصی و مردمی مرتفع شود..

این مقام ارشد قضایی با اشاره به اینکه چای سنواتی اکنون به یک تهدید برای استان تبدیل شده است، یاد آور شد: چای سنواتی باید تعیین تکلیف و نگرانی کشاورزان و کارخانجات چای، برطرف شود.
به اظهار قاضی القضات گیلان، تعیین تکلیف و خروج چای سنواتی از انبار ها باید مدبرانه‌ باشد و چای های سنواتی تاریخ مصرف گذشته در صورت صرفه اقتصادی کمپوست و در غیر این صورت امحاء شود.//.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11007

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: