پیشرفت ۱۵۲ طرح صنعتی گیلان بیش از ۶۰ درصد است

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت گیلان از اجرای ۱۵۲ طرح صنعتی با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در استان خبر داد.

تیمور پورحیدری افزود: این طرح ها با سرمایه گذاری ۶ هزار و ۴۰۲ میلیارد ریال در دست اجراست. وی عنوان کرد: با بهره برداری از این طرح ها برای پنج هزار و۵۴۷ نفر اشتغال ایجاد می شود.

با اشاره به صدور ۹۲ پروانه بهره برداری صنعتی در گیلان، تصریح کرد: جواز تاسیس ۶۶۳ شرکت برای ایجاد صنایع جدید در این دولت با سرمایه‌گذاری ۲۰ هزار و ۵۱۸ میلیارد ریال و اشتغال ۲۰ هزار و ۸۵۸ نفر صادر شد در حالی‌که در ۲ سال آخر دولت قبل جواز تاسیس ۲۴۱ واحد صنعتی با ۳۴ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری صادر شده است.

به گفته پورحیدری، استان گیلان به لحاظ تعداد صدور جواز تاسیس واحدهای صنعتی ۵۵ درصد و میزان سرمایه گذاری ۱۸۸ درصد رشد دارد. وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در راستای حمایت از تولیدات صنعتی، تسهیلاتی در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پرداخت کرده است، افزود: بر اساس مصوبات قانونی این کارگروه و با همکاری بانک‌های عامل بیش از ۳۵۰ واحد کوچک و بزرگ تولیدی استان در این دولت بیش از ۱۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان اضافه کرد: تعهد اشتغال استان گیلان در سال ۱۴۰۱ بیش از ۳۵ هزار شغل بود که ۱۶ هزار ۴۰۰ نفر اشتغال در سامانه رصد با کد ملی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت ثبت شد که نشان می دهد بیش از ۴۵ درصد اقتصاد و اشتغال استان توسط این حوزه مهیا شد. وی ادامه داد: در دولت سیزدهم بیش از ۱۰۵ واحد صنعتی در گیلان احیا و به چرخه تولید بازگشت و در این راستا زمینه احیای معادن متروک حدود ۴۰ معدن و محدوده اکتشافی از طریق مزایده فراهم شده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=15268

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: