پیشرفت هشت کیلومتر باقیمانده مسیر آزادراه رشت – قزوین به ۸۵ درصد رسید

به گزارش سوما؛ مجری طرح آزادراهی قزوین - رشت از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی هشت کیلومتر باقیمانده این مسیر خبر داد و گفت: در صورت تامین اعتبار، این پروژه تا هفته دولت (شهریورماه سال ۱۴۰۲) به بهره برداری می رسد.

میلاد دوستی روز چهارشنبه با بیان اینکه در زمان حاضر تونل شماره ۴ احداث شده زیرگذر مسکن مهر رودبار تحکیم و تقویت شده است، افزود: با توجه به دغدغه‌هایی که برای تونل احداث شده شماره ۴ از لحاظ قرار گرفتن پروژه مسکن مهر رودبار بر فراز کوه‌های این محدوده وجود داشت، این تونل تحکیم و تقویت شده است.

وی ادامه داد: فاصله مسکن مهر تا تونلی که در زیر آن قرار دارد، ۸۰ تا ۹۰ متر است و قاب بتونی تونل هم زده شده ضمن اینکه دستگاه‌های سنجش تغییرات خاک و زمین هم فعال است.

وی با بیان اینکه مهمترین تعهد ما برای ایمنی و کیفیت است، تصریح کرد: تمامی حرکات زمین به طور مستمر روزانه کنترل می شود و اگر قاب ها کوچکترین حرکتی داشته باشند مهندسان ناظر کنترل کرده و گزارش می‌دهند و به طور قطع پایدارسازی انجام می شود.

دوستی با بیان اینکه در باقیمانده مسیر آزادراه رشت – قزوین عمده تملک ها انجام و عمده پرداخت ها نیز انجام شده است، گفت: با مساعدت استانداری و دادگستری بسیاری از مشکلات رفع شده و عمده پروژه تا پایان سال ۱۴۰۱ انجام می شود.

وی ادامه داد: هم اینک ۳۰۰ متر از لاینینگ (خطوط) تونل‌های ۳ و ۴ را شروع کردیم و از ۲ کیلومتر طول مسیر تا کنون ۸۰۰ متر لاینینگ انجام شده است.

وی یادآورشد: یک‌هزار و ۲۰۰ متر تحکیمات تونل تزریق بتن انجام شده و احداث پل بین تونل شماره ۳ و ۴ که دشواری های بسیاری داشت، طی روزهای آینده تمام می شود.

دوستی با اشاره به اختصاص ۳۵۰ میلیارد تومان از مصوبات سفر رئیس جمهور برای تکمیل هشت کیلومتر باقی مانده آزاد راه رشت- قزوین اظهار کرد: تاکنون ۲۵۰ میلیارد تومان از اعتبار مصوب سفر رئیس جمهور به این پروژه اختصاص یافته و در زمان حاضر از ماده ۵۶ برای تکمیل این پروژه پیگیری می‌کنیم.

مجری طرح آزادراهی قزوین- رشت خاطر نشان کرد: برای تکمیل و بهره برداری این پروژه حدود ۶۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

به گزارش ایرنا، آزادراه رشت – قزوین به طول کلی ۱۳۷.۴ کیلومتر از مهمترین راه های کشور و بخشی از کریدور بین المللی شمال – جنوب است که به عنوان کوتاه ترین، ارزان ترین و مناسب ترین مسیر حمل کالا بین دو قاره آسیا و اروپا محسوب می شود.

۱۱ کیلومتر از این مسیر در محدوده منطقه منجیل شهرستان رودبار، باقی مانده بود که سه هزار و ۲۰۰ متر آن طی چندین سال گذشته به بهره برداری رسید و هشت کیلومتر دیگر نیز در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد./ایرنا

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=10972

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: