پیش‌بینی تولید ۷۰ هزار تن راتون در گیلان

به گزارش سوما؛ به گفته مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان، تاکنون۲۰ درصد از راتون کشت شده از شالیزارهای گیلان برداشت شده و پیش‌بینی می‌شود ۷۰ هزار تن شلتوک راتون در کشت دوم برداشت شود.

ابراهیم اکبرزاده مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان  در حاشیه بازدید اراضی شالیزاری در شهر رشت و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کشت راتون در اراضی شالیزاری استان در حال انجام است، اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته تاکنون۲۰ درصد از راتون کشت شده از شالیزارهای گیلان برداشت شده و پیش‌بینی می‌شود ۷۰ هزار تن شلتوک راتون در کشت دوم برداشت شود.

وی با اشاره به برداشت راتون در گیلان تا اواخر آبان ماه افزود: تغذیه خاک و دادن کود اوره و پتاس در این مرحله می‌تواند به بهبود تولید محصول راتون کمک کند.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تاکید بر لزوم توجه به کشت راتون در اراضی شالیزاری این استان بیان کرد: بالا بودن کیفیت محصول، کوتاه بودن دوره رشد، ارگانیک بودن محصول، نیاز نداشتن به آبیاری و پایین بودن هزینه تولید از مزایای پرورش راتون است.

اکبرزاده از کشت راتون در تمامی شهرستان‌های گیلان خبر داد و گفت: سایر محصولات کشاورزی شامل پاچ باقلا، باقلا برکت، سبزیجات برگی و غده‌ای و شبدر به عنوان کشت دوم در شالیزارهای استان پرورش داده می‌شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13112

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: