پنجمین آزمایشگاه ژنتیک کشور در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد

یکی از معروفترین آزمایشگاه های کلنیکال، پاتولوژی و ژنتیک کشور با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در منطقه آزاد انزلی به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت.

آزمایشگاه دنا کاسپین منطقه آزاد انزلی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در فضایی به مساحت ۱۷۰ متر مربع در مجتمع پردیس واقع در محدوده فاز تجارت و گردشگری با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شروع به کار کرد. این آزمایشگاه با سرمایه گذاری ۶۵۰ میلیارد ریالی برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی و فضای مجموعه در فاز نخست برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده است.

این طرح زیرساختی در حوزه بهداشتی، یکی از مهمترین برنامه های سازمان منطقه آزاد انزلی در مسیر اجرای قانون جوانی جمعیت و افزودن شاخص ها و توانمندی های گردشگری سلامت در نخستین منطقه آزاد شمال کشور محسوب می شود و خدمات رسانی به شهروندان استان گیلان و استان های همجوار را در دستور کار دارد. این آزمایشگاه با بهره مندی از مدرن ترین تجهیزات و دستگاه‌های آزمایشگاهی پنجمین آزمایشگاه ژنتیک کشور است که با اجرای طرح توسعه و به روز رسانی تجهیزات جدید آزمایشگاهی زمینه انتقال دانش و بهره برداری از تکنولوژی های جدیدتر آزمایشگاهی را فراهم خواهد کرد.

سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای افزایش ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این منطقه در ارتقاء امکانات آزمایشگاهی برای مردم محلی، استان و گردشگران داخلی گسترش گردشگری سلامت با کشورهای حاشیه دریای کاسپین، قفقاز و آسیای میانه را از طریق حضور سرمایه گذاران این حوزه در برنامه کاری خود دارد و این مهم با توجه به افتتاح زودهنگام طرح ملی اتصال منطقه آزاد انزلی به خط ریل سراسری و نقش محوری در توسعه مناسبات تجاری با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا می تواند به تجاری سازی این بخش از صنعت گردشگری، نگاهداشت و جذب پژوهشگران و متخصصان داخلی و خارجی منجر شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=15266

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: