فضای انتخابات از ۲۸ خرداد گرمتر می شود:

پزشکیان چراغ اول را در مرکز گیلان روشن کرد

سومانیوز؛ انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در حالی جمعه هشتم خرداد ماه برگزار می شود که، به نظر می رسد تا زمان تولید این مطلب تنور انتخابات به صورت میدانی "جلوی چشمان مردم" داغ نیست.!

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا، در استان گیلان و شهر رشت مرکز این استان در شرایطی که تصویر نقاشی شده دکتر پزشکیان از ۲۳ یا ۲۴ خرداد ماه در معابر عمومی دیده شد، بقیه نامزدهای انتخاباتی هیچ تحرکی نداشتند.

از دیروز شنبه  ستادهای انتخاباتی آقایان دکتر قالیباف و دکتر جلیلی به صورت خیلی معدود بر روی ساختمان های “ستاد مرکزی” مشاهده شد و از سه نامزد دیگر انتخاباتی هیچ خبری نیست و حتی رئیس ستادی برای این هدف مهم معرفی نکرده اند.!

همین فضا موجب شده است تا افکار عمومی حدس بزنند “در روز های آینده” سه داوطلب دیگر این انتخابات به نفع نامزد مطرح دیگری کناره گیری خواهند کرد، ولی این نگاه در حد حدس و گمان است.

مردم اعتقاد دارند، از آنجایی که تا روز رای گیری انتخابات ریاست جمهوری ۱۱ روز بیشتر باقی نمانده  است، شایسته خواهد بود که نامزدهای انتخاباتی و ستادهای آنها علاوه بر صدا و سیما و فضای مجازی در شهر و روستا به صورت میدانی کارنامه، برنامه ها و راهکارها برای حل مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان و تولید مسکن هم چنین سیاست خارجی و توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی را با شفافیت اطلاع رسانی کنند.

دانشگاهیان سراسر استان گیلان اعم از استادان و دانشجویان در خواست می کنند، جا دارد نامزدهایی که باید تا روز رای گیری در این رقابت ها باقی بمانند، لیست اعضای دولت آینده را شفاف اعلام و برنامه هایشان را به درستی به ویژه در بخش های اقتصاد خانواده، اشتغال و مسکن تبیین شود.

روابط بین المللی نامزدها از سوی دیگر لازم است، از سوی دستگاههای فرهنگی، گروه های دانشگاهی، تشکل ها و در محلات و مناطق شهری و روستایی در همه استان ها از جمله در گیلان جریان رسانه ای مشخصی برای مشارکت حداکثری به راه بیفتند و صاحب نظران و سردبیران و روزنامه نگاران حرفه ای و متبحر در این خصوص قلم فرسایی و آگاهی بخشی کنند.

افکار عمومی مردم ایران به درستی می دانند که انتخابات این دوره و نگاه به هم چنین پیامد آن انتخابات ایالات متحده آمریکا هم چنین اثراتی که به دنبال دارند، بسیار حساس و حائز اهمیت است و نباید این رویداد را سبک شمرد.

به هر شکل و سیاقی که به انتخابات چهاردهم با گرامیدشت یاد شهید جمهور و همراهان ایشان، بنگریم – چشم جهانیان به این انتخاب و میزان مشارکت مردم ایران  دوخته شده است و لذا باید با درک درست از شرایط و آگاهی لازم در صحنه حضوری جدی داشت و برای سرنوشت خود و آینده کشور درست تصمیم گرفته و درست انتخاب کنیم./

 

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11594

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: