استاندار گیلان در مراسم بزرگداشت روز معلم:

پرورش و تربیت در آموزش و پرورش امری الزامی است

به گزارش سوما؛ نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به تلاش دستکبار جهانی برای نفوذ فرهنگی در جامعه ایران اسلامی به ویژه در بین قشر جوانان و دانش آموزان ، گفت: یکی از اهداف سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش ، توجه به فرهنگ ایرانی اسلامی و پرورش در مدارس است.

دکتر اسدالله عباسی ظهر امروز(شنبه) در مراسم بزرگداشت روز معلم در بندر انزلی اظهار کرد: معلمی شغل انبیاست  زیرا آموزگار انسان را از جهل و گمراهی نجات داده و به سمت دانایی و روشنگری سوق می‌ دهد.

استاندار گیلان با تاکید بر حمایت‌های دولت سیزدهم از قشر فرهنگی و معلمان ، بیان کرد: معلمان انسان‌ را به سمت کمال و شکوفایی سوق می‌دهند و دولت سیزدهم هم در راه تحقق این مهم از تمام‌ظرفیت‌های قانونی و فرا قانونی خود برای حمایت از این قشر زحمتکش استفاده می‌کند.

دکتر عباسی، با بیان اینکه پایان کار بنده با معلمی است و خدارا شاکرم که شغل معلمی را برگزیدم، تصریح کرد: با شغل معلمی می‌توان جوانان و افرادی را پرورش داد که آینده کشورهستند ، لذا اگر به این قشر توجه نشود برای اداره کشور در سالیان آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

دولت قبلی با عدم اجرای سند تحول باعث بروز مشکلاتی در این حوزه شد

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش بر گرفته از فرهنگ مبانی دینی و اسلامی کشور است که بومی سازی شده و در دهه ۹۰ در آستانه اجرا بود ولی دولت گذشته به موقع آن را آغاز نکرد و باعث بروز مشکلاتی در این حوزه شد.

 دکتر عباسی با بیان اینکه عدم تحقق سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش سبب اختلال در سیستم آموزشی کشور شد، افزود: دولت سیزدهم برنامه‌‌ راهبردی ویژه ای  بر اساس اسناد بالادستی برای تحقق سند تحول بنیادین دارد و تاکنون اقدامات خوبی را در این مورد انجام داده است.

وی عنوان کرد: در سیستم آموزشی کشور باید به مسئله پرورش در کنار آموزش توجه  خاصی شود و در همین خصوص شایسته است همه مسئولان پای‌کار آمده و در سیستم آموزشی از ظرفیت اندیشمندان و نخبگان بهره مند شد.

دکتر عباسی با بیان اینکه در آموزش و پرورش باید به همه ابعاد آموزشی و پرورشی توجه شود، تصریح کرد: به یقین غفلت در این حوزه ، چه در زمان حال و چه در آینده  جامعه را با مشکلاتی عدیده مواجه می کند، از این رو تمامی مدیران مدارس باید به علوم روانشناسی مسلط باشند.

وی اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان را یک اقدام مهم در راستای حمایت از معلمان در کشور دانست و گفت: علاوه بر استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در مدارس، باید از نیروی نخبگان و صاحب نظران هم در وزارت آموزش و پرورش وهم  طرح رتبه‌بندی معلمان استفاده کرد.

از ۱۲ معلم برگزیده نمونه کشور، ۲ نفر گیلانی بودند که رتبه اول معلم نمونه کشور را هم یک معلم گیلانی کسب کرد ./

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11719

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: