مدیر کل امور اقتصادی و دارایی گیلان:

پرداخت ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات تبصره ۱۸ در گیلان

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان از پرداخت ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ در استان خبر داد و گفت: میزان جذب اعتبار تخصیص داده شده به استان بیش از ۱۱ درصد است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان، پنجمین جلسه کمیته استانی بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور به ریاست سرپرست هماهنگی امور اقتصادی در محل استانداری گیلان برگزار شد. در این جلسه که با حضور مدیران دستگاههای اجرایی، نهادهای حمایتی و برخی موسسات عامل استان برگزار گردید، پس از ارایه گزارش عملکرد تبصره مذکور توسط مدیرکل امور اقتصادی و دارایی، طرحهای سازمان جهادکشاورزی، اداره کل صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

علیرضا نوروزی، نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی گیلان در این جلسه اعلام کرد که تاکنون ۳۴۰۵٫۸ میلیارد ریال اعتبار نقدی و ۳۷۴۹٫۴ میلیارد ریال در قالب اسناد خزانه مجموعاً ۷۱۵۵٫۲ میلیارد ریال در اختیار موسسات عامل استان برای پرداخت تسهیلات از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور قرار گرفته است. وی بیان داشت: بیشترین اعتبار تخصیصی استان به ترتیب مربوط به حوزه صنعت، جهادکشاورزی و میراث فرهنگی می باشد.

نوروزی یادآور شد: با احتساب طرح های نهضت احیاء، تاکنون ۴۷ طرح به ارزش حدود ۹۰۰ میلیارد ریال در حوزه های مختلف استان پرداخت شده است و میزان جذب اعتبار تخصیص داده شده به استان بیش از ۱۱ درصد است. وی افزود: همچنین مبلغ ۱۵۰۲۳ میلیارد ریال از محل جزء ۴ بند «ب» تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۲ به دو نهاد حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی استان تخصیص داده شده که تاکنون حدود ۹۲۹۹ میلیارد ریال پرداخت شده است که بیش از ۶۰ درصد آن جذب شده است.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14646

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: