استاندار گیلان در دومین جلسه ستاد راهبردی مدیریت اجتماعی و فرهنگی سواحل کشور:

پایگاه دریایی امداد و نجات در سواحل گیلان احداث می‌شود

به گزارش سوما؛ نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر لزوم احداث پایگاه دریایی امداد و نجات ساحلی در گیلان گفت: اختصاص و ابلاغ اعتبار لازم برای احداث پایگاه دریایی امداد و نجات نقش مهمی در کاهش فوتی‌های ناشی از غرق شدن در نوار ساحلی دارد.

دکتر اسدالله عباسی عصر امروز(دوشنبه) در دومین جلسه ستاد راهبردی مدیریت اجتماعی و فرهنگی سواحل کشور که با حضور جناب آقای دکتر محمد عباسی معاون وزیر محترم کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: استان‌های شمالی هرساله در فصل گرما شاهد حضور بسیار زیاد گردشگران به استان‌های خود هستند، از این رو می‌توان با ارائه برنامه مناسب به جذب بیشتر گردشگران کمک کرد.

وی با تأکید بر لزوم توجه به وحدت و همدلی میان مسئولان و دستگاه‌های اجرایی استان‌های شمالی کشور گفت: وحدت میان مسئولان در استان‌های شمالی و ساحلی منجر به رفع کاهش بسیاری از آسیب‌ها و تبدیل آن به فرصت ها می شود.

استاندار گیلان یکی از راه‌های رشد اقتصادی در استان‌های شمالی را توجه به اجرای درست طرح سالمسازی دریا دانست و افزود: تخصیص ابلاغ اعتبار برای اجرای طرح جامع ساماندهی سواحل و همچنین تعریف ردیف بودجه ای در بودجه سالانه کشور برای مدیریت و ساماندهی نوار ساحلی بسیار می‌تواند در اجرای درست این طرح مثمر ثمر باشد.

دکتر عباسی ادامه داد: در پی اقدام ارزشمند آزادسازی حریم دریا توسط دولت سیزدهم، فضایی فراهم می‌شود تا حضور مسافران و گردشگران داخلی و خارجی در استان‌های شمالی به یک فرصت تبدیل شود.

وی با اشاره به نقش حضور مؤثر غریق نجات در سواحل استان‌های شمالی و به ویژه گیلان بیان کرد: در سال گذشته و با تلاش‌های صورت گرفته و همچنین مساعدت وزیر محترم کشور بخش قابل توجه‌ای از حقوق معوقه غریق نجات‌های فعال در گیلان پرداخت شد، لذا انتظار دارم در سال جاری هم اعتباری در این خصوص اختصاص یابد.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر لزوم احداث پایگاه دریایی امداد و نجات ساحلی در گیلان افزود: اختصاص و ابلاغ اعتبار لازم برای تحقق این امر، نقش مهمی در کاهش فوتی‌های ناشی از غرق شدن در نوار ساحلی دارد.

دکتر عباسی با بیان اینکه باید با اتخاذ تصمیماتی از ورود احتمالی فاضلاب‌ها به دریا درشهرستان‌های ساحلی جلوگیری شود، تصریح کرد: اختصاص اعتبار برای ایجاد تصفیه خانه در شهرستان های ساحلی به منظور جلوگیری از ورود فاضلاب های شهری و روستایی به دریا و حفظ محیط زیست منطقه نقش مهمی در تحقق این امر دارد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=12001

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: