الکترونیکی شدن آزمایشی صدور گواهی ولادت در گیلان؛

ولادت های گیلان فروردین ماه ۴.۹ درصد کاهش داشت!!

مدیرکل ثبت احوال گیلان با بیان اینکه در یک ماهه سال ۱۴۰۳ نیز ۱۴۳۹ واقعه ولادت در استان گیلان به ثبت رسیده است، عنوان کرد: نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش ۴.۹ درصدی ولادت هستیم.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا: وی بیان کرد: سال گذشته تعداد ۱۹ هزار و ۱۹۶ واقعه ولادت را ثبت کردیم که ۹۹۵۶ واقعه مربوط به پسران و ۹۲۴۰ واقعه مربوط به دختران است.

امیر حسن زاد با اشاره به آمار وقایع حیاتی استان گیلان در سال ۱۴۰۲، اظهار کرد: ۱۴ هزار و ۹۶۱ ولادت شهری و ۴۲۳۵ ولادت روستایی بوده است، از این تعداد واقعه ولادت، ۳۵۱ مورد دو قلو و ۹ مورد سه قلو داشتیم.

مدیرکل ثبت احوال گیلان با بیان اینکه در یک ماهه سال ۱۴۰۳ نیز ۱۴۳۹ واقعه ولادت در استان گیلان به ثبت رسیده است، عنوان کرد: نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش ۴.۹ درصدی ولادت هستیم. وی با بیان اینکه آمارهای ازدواج را از سامانه‌های ثبت اسناد دریافت می‌کنیم، یادآور شد: در سال ۱۴۰۲ شاهد ثبت ۱۴ هزار و ۶۵۲ مورد ازدواج در استان گیلان بودیم که ۱۲ هزار و ۶۲۴ مورد شهری و ۲۰۲۸ مورد روستایی است.

مدیرکل ثبت احوال گیلان همچنین از الکترونیکی شدن صدور گواهی ولادت با همکاری وزارت بهداشت در کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر این طرح بصورت آزمایشی در استان گیلان در حال انجام است که به زودی تمام الکترونیک خواهد شد.

استان گیلان براساس آمارهای رسمی کشور از پیرترین استان های کشور است که در آن میزان زاد و ولد به کمترین حد در چند دهه اخیر کاهش یافته است.

ازسویی تعداد ازدواج در این استان نسبت به استانهای دیگر کمتر و میزان طلاق متاسفانه بیشتر است و بنا به اظهار مسئولان بهداشت و درمان ، این استان در سیاهچاله جمعیتی قرار گرفته است.

به عبارتی استان گیلان هم اکنون دارای رشد منفی جمعیت است و با این روند در آینده نه چندان دور به سمت انقراض نسل پیش خواهد رفت.

باید دستگاههای فرهنگی و جمعیتی، رسانه ها ، مدیران در این باره تدابیر موثر و اجرایی را در دستور کار قرار داده و فقط به برگزاری جلسات و توصیه ها بسنده نکنند.

جمعیت گیلان در حال نابودی تدریجی است کسی از مدیران کاری بکند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10966

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: