هواشناسی اعلام کرد؛

وزش باد جنوبی در گیلان طی فردا و کاهش ۳ تا ۷ درجه ای دما در پایان هفته

مدیرکل هواشناسی گیلان، از وزش باد جنوبی طی فردا خبر داد و تصریح کرد: شاهد افزایش سه تا هشت درجه ای متوسط دما تا اواخر وقت دوشنبه خواهیم بود.

محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، آسمان گیلان را صاف تا قسمتی ابری دانست و اظهار کرد: کمینه و بیشینه دمای هوای استان بین ۹ و ۲۶ درجه سلسیوس در نوسان است. وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده استقرار توده هوای غالبا پایدار در منطقه دانست و افزود: جوی کم و بیش آرام همراه با افزایش دما و وزش باد جنوبی به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها طی ۴۸ ساعت آینده مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی گیلان از وزش باد جنوبی طی فردا خبر داد و تصریح کرد: شاهد افزایش سه تا هشت درجه ای متوسط دما تا اواخر وقت دوشنبه خواهیم بود؛ طی این مدت گاهی با شکل گیری ناپایداری های موقتی در بعضی نقاط رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست؛ همچنین در مناطق جلگه ای و ساحلی نیز پدیده مه پیش بینی می شود.

دادرس با بیان اینکه احتمال آسیب دیدن سازه های موقتی و سست و سقوط اجسام از ارتفاع و شکستن درختان و گسترش آتش سوزی جنگل ها و مراتع و… وجود دارد، خاطرنشان کرد: به تدریج از صبح سه شنبه با نفوذ سامانه ناپایدار و شمالی شدن جریانات، افزایش ابر و مه آلود بودن هوا و کاهش دما و بارندگی رگباری و شدید و وزش باد و رعد و برق و تگرگ تا چهارشنبه پیش بینی می شود. وی از کاهش سه تا هفت درجه ای متوسط دمای هوا خبر داد و گفت: شرایط برای آبگرفتگی منطقه ای و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و احتمال جاری شدن سیلاب موقتی و… تا چهارشنبه فراهم است.

مدیرکل هواشناسی گیلان یادآور شد: به طور موقت از ظهر چهارشنبه لغایت ظهر پنجشنبه غالبا آسمان صاف همراه با افزایش نسبی دما مورد انتظار است، اما مجددا به تدریج با نفوذ سامانه ناپایدار شرایط برای ابرناکی و کاهش دما و بارندگی و وزش باد و رعد و برق و تگرگ تا جمعه مهیا می شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=12957

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: