وجود رهبری آگاه و حضور به موقع مردم فتنه ۸۸ دشمن را خنثی کرد

به گزارش سوما؛ امام جمعه رشت با اشاره به اینکه بزرگترین ضعف کشورهای اسلامی نداشتن رهبر آگاه و بصیر است، گفت: وجود رهبری و حضور به موقع مردم دو عامل مهم برای خنثی کردن فتنه ۸۸ دشمن بود.
آیت الله رسول فلاحتی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه رشت در مصلای امام خمینی (ره) با اشاره به هفتم دی ماه سالروز تأسیس نهضت سواد آموزی به فرمان امام خمینی، با بیان اینکه اقدامات فراوانی در این زمینه انجام شده است، افزود: امیدواریم تا یک هفته دهه دیگر بی سوادی ریشه کن شود. وی همچنین به ۹ دی ماه روز بصیرت و میثاق با ولایت اشاره کرد و گفت: وجود دو اصل مدیریت و درایت رهبر معظم انقلاب و آگاهی و حضور میدانی مردم سبب شد تا فتنه ۸۸ دشمن خنثی شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه امروز بزرگترین ضعف در کشورهای اسلامی نبود یک رهبر آگاه و بصیر است، گفت: نمونه این موضوع را در عراق شاهد هستیم که رئیس جمهور این کشور با فشار آمریکا استعفا می‌دهد.

لزوم بهره گیری مسئولان از توانمندی شرکت‌های دانش بنیان. وی در ادامه با تأکید بر لزوم حمایت مسئولان از شرکت‌های دانش بنیان، تصریح کرد: امروز تعدادی از جوانان گیلانی از پسماند و زباله مصالح ساختمانی تولید می‌کنند مسئولان باید از ظرفیت این شرکت‌ها و جوانان برای حل مشکل پسماند شهرها مختلف استان گیلان استفاده کنند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به وضعیت پسماند و زباله در منطقه سراوان، رسیدگی و حل این معضل را مهم‌ترین اولویت استان و مسئولان دانست و بیان کرد: متأسفانه دپوی زباله رد این منطقه طی سال‌های گذشته آسیب‌های بسیاری را به محیط زیست و زندگی مردم این منطقه وارد کرده است. وی با انتقاد به سفر مسئولان کشوری به ویژه وزرا بدون ملاقات با ایشان به استان، افزود: هر وزیری که به گیلان سفر می‌کند باید برای آگاهی از مسائل و مشکلات موجود در استان گیلان به دیدار بنده نیز بیاید تا مطالبات و مشکلات مردم را از زبان ما بشنود.

امام جمعه رشت در ادامه با تأکید بر لزوم حل معضلات تالاب انزلی، اظهار کرد: آلودگی‌های رودخانه‌های زرجوب و گوهررود و همچنین دپوی زباله در منطقه سراوان است که باید به صورت جدی پیگیری و حل شود.

نماینده باید در قانونگذاری توانمند باشد. وی به حضور مسئولان کشوری به منظور تصمیم گیری برای تالاب انزلی اشاره کرد و گفت: مشکل تالاب انزلی به دلیل آلودگی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود و همچنین پسماند سراوان است و ابتدا باید به آنها توجه و رسیدگی شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به ویژگی‌ها نماینده اصلح، گفت: شفافیت مالی نمایندگان به ویژه در زمان انتخابات باید مورد توجه قرار گیرد مردم باید بدانند هزینه‌هایی که در دوران انتخابات انجام می‌شود از کجا می‌آید. وی با بیان اینکه نماینده باید در قانونگذاری توانمند باشد، تصریح کرد: نمایندگان باید قدرت بررسی تشخیص تبصره، ماده و لوایحی که در مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود، را داشته باشد و قدرتمندانه، آگاهانه و شجاعانه نظر خود را اعلام کند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11213

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: