مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در دیدار مدیرکل هنری بنیاد شهید ؛

همیاری و مشارکت ارکان فرهنگی استان برای برپایی شایسته سومین جشنواره ملّی تئاتر کودک و نوجوان ایثار

به گزارش سوما؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت که تمامی ارکان فرهنگی استان برای برپایی شایسته سومین جشنواره ملّی تئاتر کودک و نوجوان ایثار ، همیاری و مشارکت موثری دارند .

رضا ثقتی روز چهارشنبه ۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در دیدار مدیرکل هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ، به میزبانی گیلان برای برگزاری سومین جشنواره ملّی تئاتر کودک و نوجوان ایثار اشاره و انجام این جشنواره را اتفاق خجسته فرهنگی در استان عنوان کرد .

وی با تصریح اینکه برپایی جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان ایثار ، یک برنامه دارای اولویت است ، برگزاری شایسته این جشنواره را دفاع از شاکله فرهنگی و هنری استان ذکر کرد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برنامه‌های جنبی این جشنواره را در فزونی بیشتر رونق آن اثرگذار عنوان کرد و گفت : هنر ، ابزاری رسا و نافذ برای انتقال مفاهیم فرهنگی است و باید از فرصت برپایی این جشنواره که در مقطع کنونی ، با هدف گذاری خوبی انتخاب شده ، بهترین استفاده صورت گیرد .

وی گروه داوران این جشنواره را نیز افرادی کاردان معرفی کرد که در هنر نمایش ، جزو برترین ها هستند .

فرهاد مختاری مدیرکل هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به رویکرد فرهنگی بنیاد شهید اشاره کرد و گفت : تقویت این رویکرد ، کمک به مجموعه ارکان فرهنگی کشور محسوب می شود .

وی خاطر نشان کرد : هر اندازه این جشنواره ، رنگ و بوی مفاهیم ایثار و شهادت داشته باشد ، به طور قطع موجب غنای آن خواهد شد .

وی سومین جشنواره ملّی تئاتر کودک و نوجوان ایثار را گام برداشتن در مسیری ذکر کرد که به فرهنگ سازی برای نهادینه شدن فرهنگ ایثار و ایثارگری منتهی می شود .

محمدرضا داوطلب مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هم گزارشی از فعالیت های انجام شده از جشنواره بیان داشت .

سومین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان ایثار در دو قالب صحنه ای و عروسکی ، با موضوع گفتمان ایثار و شهادت و در بخش های کودک و نوجوان ، به میزبانی استان گیلان برگزار می شود .

جلوه‌های ایثار و شهادت در دوران انقلاب و دفاع مقدس ، جلوه‌های ایثار و شهادت در زندگینامه شهدا ، ایثارگران ، شهدای محور مقاومت ( شهدای مدافع حرم ) ، سبک زندگی ایثارگرانه ، ایثار اجتماعی در دوران معاصر ، جلوه‌های ایثار و از خودگذشتگی همسران معظم جانبازان ، آزاده‌ها و خانواده‌های معظم شهدا در دوره معاصر ، جلوه‌های ایثار و شهادت در مقاطع مختلف تاریخی به خصوص تاریخ معاصر انقلاب ، جلوه‌های ایثار در آثار نمایشی کودک و نوجوان الف ( ویژه مخاطبان رده سنی ۶ تا ۹ سال ) و ب ( ویژه مخاطبان رده سنی ۱۰ تا ۱۵ سال ) موضوعات مدنظر این جشنواره است .

آیین اختتامیه سومین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان ایثار ، از ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت ماه جاری به میزبانی استان گیلان برگزار می شود .

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11618

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: