رئيس کل دادگستری استان گیلان:

همه باید برای انتخابات با شکوه تلاش نماییم

به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، نشست دادستان های استان گیلان با حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئيس کل دادگستری استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان با تبریک حلول ماه رجب تصریح کرد: ماه رجب ماه آمادگی برای ورود به مهمانی بزرگ خدای متعال است. وی با تشکر از اقدامات انقلابی  و جهادی دادستان های استان گیلان اظهار داشت: مدیران دستگاه قضایی باید صد در صد انقلابی بوده و از شجاعت، جسارت، اقتدار و تدبیر برخوردار باشند.

رئیس شورای قضایی استان با اشاره به اینکه انتخابات باید پرشور و رقابتی برگزار شود گفت: باید با اقدامات موثر به مشارکت در انتخابات کمک کنیم. وی در ادامه افزود: در راستای اجرای قانون و جلوگیری از بی قانونی، حضور موثر و معنادار دادستان ها در مراقبت از قانون ضروری است.

این مقام ارشد قضایی بر نظارت هوشمندانه بر مصوبات شورای تامین تاکید کرد و گفت: مصوبات نباید مغایرتی با قانون داشته باشند و در صورت هر گونه نقصی، موارد را متذکر شوند. وی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم نامزدهای انتخاباتی به تخریب یکدیگر بپردازند و فضای ناسالم انتخاباتی را ایجاد کنند اذعان داشت: نتیجه تخلفات انتخاباتی، محرومیت در دوره های بعدی انتخابات است.

رئیس کل دادگستری استان همچنین خاطر نشان کرد: مشاورین املاک غیر مجاز نباید به هیچ عنوان اجازه فعالیت داشته باشند و تخلفات آن ها باید سریعا پیگیری شود. وی با اشاره به اینکه اجرای دقیق برنامه ها و دستورالعمل های مربوطه با جدیت و قاطعیت از وظایف دادستان و مدعی العموم است به دادستان های استان دستور داد تا در پرونده های مهم شخصا ورود نمایند و چنین مواردی را به حوزه ریاست استان اعلام نمایند تا در صورت لزوم در جلسات مربوطه مطرح گردد.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی در پایان با تاکید بر اجرای احکام مرتبط با حوزه زمین و اراضی ملی اظهار داشت: سازمان های آب منطقه ای، جهاد و منابع طبیعی مکلف هستند احکام قضایی را در چنین مواردی اجرا کنند.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14833

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: