جانشین بسیج اساتید سپاه قدس گیلان؛

هدف دشمن در جنگ شناختی عنصر منطق جامعه است

به گزارش سوما؛ جانشین بسیج اساتید سپاه قدس گیلان با بیان اینکه در ماجرای جنگ نرم بر مقوله احساسات توجه می‌شود و انتخاب‌های مبتنی بر ذائفه بن‌مایه جنگ نرم و تبلیغات است، گفت: تفاوت میان جنگ نرم و جنگ شناختی در این است که جنگ شناختی عناصر منطقی جامعه هدف را در نظر می‌گیرد.

حسین بهمنش امروز در سخنان پیش‌ازخطبه نماز جمعه رشت با اشاره به اینکه سابقه جنگ نرم به موازات ایالات متحده و شوروی مشهود بوده به نحوی که ایالات متحده با ماجرای جنگ نرم توانست شوروی را شکست دهد، اظهار کرد: سناریوی جنگ نرم را علیه جمهوری اسلامی در پیش گرفتند و تا به اهداف شوم خود برسند اما امروز به جنگ شناختی روی آوردند.

وی با بیان اینکه در ماجرای جنگ نرم بر مقوله احساسات توجه می‌شود و انتخاب‌های مبتنی بر ذائفه بن‌ مایه جنگ نرم و تبلیغات است، گفت: تفاوت میان جنگ نرم و جنگ شناختی در این است که جنگ شناختی عناصر منطقی جامعه هدف را در نظر می‌گیرد.

جانشین بسیج اساتید سپاه قدس گیلان با بیان اینکه تبیین روشنگری در مسیر استدلال‌های منطقی‌است، تصریح کرد: رهبری می‌فرمایند که علاج پروپاگاندا «تبیین» است، چرا که در این جنگ شناختی بسیاری از افراد مذهبی هم دچار اختلال محاسباتی و اغتشاش ذهنی شدند و تبیین و استدلال منطقی بسیاری از این مسائل را برطرف می‌کند.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه برخی‌ها با نگاه روشن‌فکرانه مدارای حکومت دینی با بی‌حجابی را نسخه‌ می‌پیچند، افزود: برخی‌ها هم، اولویت‌بندی می‌کنند که باید به دنبال مقابله با اختلاس رفت و حجاب و پوشش را کنار گذاشت چرا که برخی‌ها می‌گویند حکومت دینی مسؤولیتی در خصوص پوشش ندارند.

بهمنش با اشاره به موضع‌گیری برخی‌ها که می‌گویند حجاب یک مقوله فردی است نه اجتماعی بیان کرد: عده‌ای می‌گویند حکومت باید تلاش کند سطحی عرفی از پوشش را حفظ کند و نیازی به تاکید بر مسئله شخصی نیست.

وی با اشاره به اینکه برخی‌ها با توجیه موارد مورد اشاره دچار اشتباهات محاسباتی شده‌اند، گفت: در برابر اشتباهات محاسباتی تنها تبیین و استدلال منطقی چاره است چرا که همیشه و همواره حکومت‌ها نسبت به مقوله پوشش سیاست‌گذار بودند چرا که حجاب و پوشش امری است اجتماعی و این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد.

جانشین بسیج اساتید سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه استدلال مبتنی بر دانش و زبان لیّن لازم و ضروری است، افزود: امروز که فرمان جهاد تبیین صادر شده است باید در این عرصه به مقابله با جنگ شناختی و اشکالات محاسباتی رو بیاوریم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=10774

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: