طی آیینی با حضور مسئولان استانی در تالار مرکزی رشت؛

نهمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر گیلان با معرفی ۳۰ اثر برتر پایان یافت

استاندار گیلان با بیان اینکه اجرای فرضیه درست جهاد تبیین بسیاری از توطئه‌های دشمن را برطرف می‌کند، به تاکیدات ویژه‌ رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص اشاره کرد و گفت: جهاد تبیین و امیدآفرینی خنثی‌کننده جنگ ترکیبی دشمنان است از این رو رویکرد رسانه‌ها به مهم بسیار حائز اهمیت است.

دکتر اسدلله عباسی در آئین اختتامیه نهمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر که در تالار مرکزی رشت برگزار شد، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این جشنواره و با بیان اینکه نقش اصحاب رسانه در جهاد تبیین بسیار مهم است، گفت: رسانه در عصر کنونی نقش حکمرانی داشته و در حوزه‌های مختلف بسیار می‌توانند تاثیرگذار باشد و به حل مشکلات کشور کمک کنند. وی با تاکید بر اینکه، جهاد تبیین یعنی دستاوردهای نظام را به درستی و برای نسل جدید بازگو کنیم، بیان کرد: هدف دشمن در جنگ ترکیبی، متزلزل کردن ایمان و اعتقادات ملت و در مرحله بعدی جداسازی مردم از نظام است که ضرورت جهاد تبیین بیش از پیش احساس می‌شود.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به بهره مندی از ظرفیت اصحاب رسانه از سوی دستگاه‌های اجرایی در گیلان بیان کرد: عده‌ای در کشور همواره در تلاشند تا ناامیدی را در جامعه رواج داده و اقدامات دولت سیزدهم و جمهوری اسلامی را وارونه جلوه دهند لذا تمامی دستگاه‌های دولتی باید از ظرفیت اصحاب رسانه به خوبی بهره‌مند شوند. وی جنایات تروریستی کرمان توسط رژیم صهیونیستی و آمریکا را اوج استیصال استکبار جهانی دانست و بیان کرد: در این روزها شاهد یکی از جنایت‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در کرمان بودیم ولی عده‌ای سعی کردند نقش شهید و جلاد را عوض کنند که جای بسیار تاسف دارد.

دکتر عباسی با بیان اینکه حادثه تروریستی کرمان دل ملت‌های آزادی‌خواه جهان را آزرده‌ خاطر کرد، افزود: گوشواره ریحانه آن دختر شهیده در حادثه تروریستی کرمان، جهان را متاثر کرد ولی رسانه‌های جهان طوری دیگر حادثه را روایت کردند در حالی که شهدا و عاشقان اسلام همچون شهید مطهری فریاد زدند که رژیم صهیونیستی در حال تربیت افرادی در مسائل اسلامی است تا از این طریق مسلمین را گمراه کنند. وی با اشاره به ولایتمداری مردم گیلان در برهه‌های مختلف تاریخ تصریح کرد: فرمایشات رهبری در خصوص مردم گیلان، نشان دهنده ولایت‌مداری این استان است ولی جریاناتی سعی دارند گیلان را استانی هنجارشکن معرفی کنند که قطعا راه به جایی نمی برند و در مقابل آنان خواهیم ایستاد.

استاندار گیلان با بیان اینکه ویژگی‌های برجسته گیلان باید برای نسل جدید و جهانیان بازگو شود، افزود: در حوزه عفاف و حجاب نباید اجازه هنجارشکنی در گیلان را بدهیم و از همه ظرفیت‌ها برای مقاله با بی‌حجابی و دیگر منکرات در استان استفاده خواهیم کرد زیرا گیلان زادگاه شهیدانی میرزا کوچک خان جنگلی هیچ وقت تسلیم ناهنجاری، ظلم و ستم نشده است. وی مردم، مسؤولان و آحاد مختلف جامعه را میراث‌دار شهدا دانست و بیان کرد: دشمن از هر طرف در تلاش برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی است ولی همواره با شکست مواجه شدند زیرا نگاه ملت ایران به مقام معظم رهبری است و دشمن در این راه از جنگ نرم بسیار استفاده می‌کند چون از جنگ سخت ناامید شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه حضور مردم در صحنه های مختلف همچون انتخابات، نشان دهنده بصیرت ملت ایران در عرصه‌های مختلف است، گفت: امروز دشمن همه امکانات خود را برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بکار گرفته است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه بصیرت در انتخابات پیش رو بسیار اهمیت و ضرورت است، گفت: افرادی را روانه دو مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری کنید که مدافع ولایت فقیه و انقلاب اسلامی باشند. وی در آئین نهمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر گیلان اظهار کرد: سخن نظام اسلامی حرف حق و حق مداری است.

آیت الله رسول فلاحتی با اشاره به ابعاد مختلف سخن حق افزود: تمییز حرف حق از باطل کار ساده ای نیست و نیازمند بصیرت، شناخت و آگاهی است. وی با بیان اینکه سرنوشت جامعه جهانی دستخوش تغییر است، گفت: جامعه جهانی و بشریت با ظلم استکبار در غزه و فلسطین بیدار شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو بیان کرد: مشارکت حداکثری در انتخابات یکی از ملاک‌های پیروزی جبهه حق از باطل است. وی با اشاره به اینکه یاد بگیریم سخن خوب بزنیم، افزود: خوب حرف زدن با سخن خوب گفتن بسیار متفاوت است و انسان باید گفتار، نوشتار و رفتارش بوی معرفت و تعالیم دینی بدهد.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه بصیرت در انتخابات پیش رو بسیار اهمیت و ضرورت است، گفت: افرادی را روانه دو مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری کنید که مدافع ولایت فقیه و انقلاب اسلامی باشند.

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این آیین به سابقه درخشان تاریخی گیلان در برهه های مختلف اشاره کرد و افزود: این استان همواره منشا خیر و برکت برای کشور و انقلاب بوده و در ترویج دین اسلام و مذهب تشیع نقش آفرین بوده است. وی رسانه‌های استان را از ظرفیت های موثر این دیار دانست و افزود: برگزاری این جشنواره در این مقطع این اثرگذاری را مضاعف می کند.

سردار حمید دامغانی به نقش رسانه ای حضرت زهرا(س) در تبلیغ اسلام و نقش تبیینی حضرت زینب (س) در روایت واقعه عاشورا اشاره و عنوان کرد: آنها با روش رسانه ای منطبق با منطق قوی و پرداختن به احساسات مردم قلب هاو اذهان را مورد هدف قرار دادند. وی در ادامه نام گذاری این جشنواره به نام ابوذر از یاران باوفای امیرالمومنین علی (ع) را که در دوران خانه نشینی حضرت نقش تبیینی بی‌نظیری برعهده داشت را اقدامی شایسته تقدیر دانست و افزود: روش دشمن در مقاطع مختلف استفاده حداکثری از ظرفیت ها برای سلطه بر انقلاب بود و پس از توطئه های بسیار، امروز میدان درگیری را گفتمانی و اعتقادی نموده است زیرا دشمن دریافت اعتقادات فرهنگی ما، دنیای غرب را به چالش کشیده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان تصریح کرد: تا زمانی که فرهنگ و تمدن در دست دنیای اسلام، مسلمانان و ایران باشد دشمن در همه صحنه ها شکست می خورد بنابراین امروز تلاش دارند ملت و نظام را با چالش مواجه کنند از اینرو جنگی تمام عیار و ترکیبی علیه ایران به راه انداخته اند. وی تاکید کرد: در جنگ ترکیبی بستری به نام جنگ شناختی وجود دارد که حالت پیشرفته ای از عملیات جنگ روانی است؛ جنگ های ترکیبی برای حصول نتیجه باید در جنگ شناختی پیروز میدان باشند و بستر جنگ شناختی، جنگ رسانه ای است.

سردار دامغانی اضافه کرد: دشمن امید، اعتماد و ایمان مردم را نشانه گرفته است تا ذهن جامعه را مورد تهاجم قرار دهد. وی از اهالی رسانه خواست: از کسانی که در این حوزه از توانمندی خوبی برخودارند خود را در جایگاه تقابل با نظام سلطه قرار داده و نسبت به تعالی و قوام نظام و حکومت اسلامی تلاش کنند و محاصره تبلیغاتی دشمن را بشکنند.

رئیس بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه نهمین جشنواره رسانه ای ابوذر در ۱۶ محور، ۱۰ محور عمومی شامل؛ پنج محور بومی و یک محور ویژه شروع به کار کرد، گفت: محورهای عمومی شامل شعار سال، جهاد تبیین، پیوند رسانه، صنعت و تولید، مقابله با آسیب‌های اجتماعی، دستاوردهای بسیج و سپاه، امید آفرینی، جبهه مقاومت، حجاب و عفاف، سبک زندگی ایرانی اسلامی، جمعیت و فرزندآوری بود.

سرهنگ مهدی پارسا پنج محور بومی را هم شامل؛ تهدیدات آبی، جمعیت و راه‌های برون رفت از پیری جمعیت، گردشگری و حفظ اراضی ملی، مهاجر پذیری، چالش تغییر اراضی منابع طبیعی، رسانه و چشم انداز زیست محیطی گیلان و در بخش ویژه شامل تولید محتوای رسانه ای اثربخش ویژه شهدای دفاع مقدس عنوان کرد. وی اضافه کرد: این آثار در قالب گزارش خبری، گزارش تحلیلی – تحقیقی، پادکست، تیتر، موشن گرافی، مستند، اینفوگرافی، به این جشنواره ارسال شدند که نسبت به سال گذشته ۷.۵ درصد افزایش داشت.

رئیس بسیج رسانه گیلان تصریح کرد: از هزار و ۶۰۰ اثر ارسال شده به دبیرخانه ۱۲۰ اثر در بخش گزارش خبری، ۴۱ اثر گزارش تحلیلی تحقیقی، ۴۷ اثر یادداشت و سرمقاله، ۴۰ اثر مصاحبه، ۳۱۶ اثر تیتر، هشت اثر اینفوگرافی، ۹ اثر موشن گرافی، ۷۸۴ اثر عکس، ۹۷ اثر کلیپ و گزارش ویدیویی، ۲۳ اثر مستندو ۱۰  پادکست بود. وی در بخشی از سخنان خود خواستار رسیدگی و حل مشکلات حوزه رسانه شد و افزود: رسانه ها برای امید آفرینی و کمک به دولت سیزدهم تلاش می‌کنند تا خدمات ارزشمند دولت را منعکس کنند و برای ارتقا ظرفیت این بخش نیاز است از آنان حمایت شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14716

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: