نشست صمیمانه اعضای شورای اسلامی و مجموعه مدیریت شهری شهر رشت با اصحاب رسانه استان گیلان

به گزارش سوما؛ همزمان با آخرین روزهای اسفند ۱۴۰۱ و به همت شورای اسلامی و شهرداری رشت نشست صمیمانه مدیریت شهری با اصحاب رسانه استان گیلان و فعالان حوزه مدیریت شهری برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به بهره برداری از دو فاز جدید کارخانه کودآلی گفت : طی چند روز آینده بهره برداری از این دو فاز جدید انجام می شود و با راه اندازی این دو فاز روزانه یکهزار تن زباله در این کارخانه تفکیک و تبدیل می شود که یک اتفاق بسیار خوب برای رشت است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت ظهر امروز در نشست خبری پایان سال شورا و شهرداری رشت در تالار مرکزی این شهر با تبریک پیشاپیش فرا رسیدن سال نو اظهار کرد : خدا را شاکرم که توانستیم در جایگاه خدمت به مردم قرار بگیریم و خدا را گواه می گیرم که تمامی اعضای شورا تلاش خود را به منظور رفع مشکلات شهری به کار گرفته اند.

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه بیش از هیجده ماه از عمر شورای ششم رشت سپری شده است افزود: از تمامی پرسنل خدوم و پُر تلاش شهرداری رشت و مجموعه مدیران شهرداری به واسطه تلاش هایی که در سال ۱۴۰۱ داشتند تقدیر و تشکر می کنم .

وی به اتفاقات رقم خورده در سال ۱۴۰۱ در حوزه مدیریت شهری رشت اشاره کرد و گفت : شورای ششم در ابتدای شروع فعالیتش با انتخاب و ابقای شهردار شورای پنجم تلاش خود را به منظور تسریع بخشیدن به امور به کار گرفت ، اما با استعفای ناگهانی شهردار منتخب ، شورا به ناچار در مسیر ی قرار گرفت که باید مجددا نسبت به انتخاب شهردار جدید اقدام می کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به دوران فعالیت سرپرست شهرداری رشت تصریح کرد : طی دوران سرپرستی اتفاقات خوبی در شهر رقم خورد و به عنوان مثال در بخش دفنگاه سراوان که یکی از معضلات اساسی شهر رشت است و استاندار گیلان نیز برای رفع مشکلات آن بسیار حمایت و همراهی دارند با برنامه ریزی های انجام شده بسیار جلوتر هستیم و امیدواریم یک بار و برای همیشه این معضل برطرف شود.

کارگرنیا به راه اندازی دو فاز جدید کارخانه کودآلی اشاره کرد و گفت : طی چند روز آینده بهره برداری از این دو فاز جدید انجام می شود و با راه اندازی این دو فاز روزانه یکهزار تن زباله در این کارخانه تفکیک و تبدیل می شود که یک اتفاق بسیار خوب برای رشت است.

وی با بیان اینکه مشکلات ساخت و ساز در زمین های نسقی از جمله دغدغه های شورا و شهرداری رشت بود افزود : با پیگیری های انجام شده و ورود دستگاه قضا پس از سالها انتظار و بر اساس یک شیوه نامه مشخص ،مشکل ساخت و ساز در زمین های نسقی برطرف شده است

کارگرنیا به اجرای آسفالت در سطح رشت طی ۴۵ روز اخیر اشاره کرد و گفت : طی این مدت ۶۸ مسیر اصلی و فرعی تحت پوشش آسفالت قرار گرفته است و حدود سیزده هزار تن طی ۴۵ روز تولید آسفالت در رشت داشتیم که در مقایسه با مدت زمان ۹ ماهه پیش تر، آمار تولید آسفالت طی ۴۵ روز بسیار بیشتر بوده است و در موضوع اجرای پروژه کانال ژ پنج نیز تفاهم نامه های مربوط به آن به زودی منعقد می شود و با این اقدام سهم بسزایی از ترافیک رشت کنترل و برطرف می شود.

وی با اشاره به انتخاب شهردار جدید رشت تصریح کرد: پس از ماه ها انتظار و اتفاقاتی که رقم خورد با رای نهایی دیوان عدالت ، صحت و سلامت اقدامات انجام شده توسط شورا تایید شد و پس از اعلام رای نهایی پیرامون استیضاح ، شورا بار دگر با وحدت و همدلی نسبت به انتخاب شهردار جدید رشت اقدام کرد و با اتفاق نظر جوانی پر تلاش و پاکدست برای تصدی این جایگاه با رای اکثریت و قاطع شورا انتخاب شد.

رئیس شورای شهر رشت با قدر دانی از تلاش های اصحاب رسانه به منظور پوشش اخبار حوزه مدیریت شهری گفت : این نشست بهانه ای بود تا قدردانی ما را نسبت به زحمات خبرنگاران پر تلاش نشان دهیم و امیدواریم در سال پیش رو نیز شاهد این همراهی و همکاری با حوزه مدیریت شهری باشیم .
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به برند رشت شهر جهانی صنایع دستی در یونسکو بیان کرد: با کسب این برند اتفاقات خوبی در حوزه اشتغال در شهر بالاخص بانوان سرپرست خانوار رقم می خورد و مجموعه مدیریت شهری رشت در کنار دیگر دستگاه های متولی تمام تلاش خود را به منظور کسب این برند جهانی به کار گرفته است ./گیل خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11407

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: