رئیس اتاق بازرگانی در نشست میز تجاری گیلان و روسیه:

نزدیکی تجاری دو کشور ایران و روسیه به معنای آمادگی برای تعاملات بیشتر است

قاسم رضائیان که همراه هیأت اقتصادی و سیاسی در روسیه به سر می‌برد در نشست میز تجاری گیلان و روسیه گفت: اگر در اتاق بازرگانی بتوانیم ارتباط را به درستی مدیریت کنیم مطمئنا به نفع هر دو کشور خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی گیلان، قاسم رضائیان که همراه هیأت اقتصادی و سیاسی در روسیه به سر می‌برد در نشست میز تجاری گیلان و روسیه گفت: اتاق بازرگانی گیلان در ارتباط با همه حوزه‌ها جهت تسهیل ارتباط بین تولیدکنندگان، صادرکنندگان و تجار ایرانی و تجار روسی با تمام مدیران دولتی ارتباط بسیار خوبی دارد.
وی بیان کرد: تنوع آب و هوایی بسیار خوبی داریم و تنوع تولیدات نیز در همه محصولات در کشور ایران وجود دارد.
رضائیان گفت: اگر در اتاق بازرگانی بتوانیم ارتباط را به درستی مدیریت کنیم مطمئنا به نفع هر دو کشور خواهد شد.
اتاق بازرگانی گیلان در ارتباط با همه حوزه‌ها جهت تسهیل ارتباط بین تولیدکنندگان، صادرکنندگان و تجار ایرانی و تجار روسی با تمام مدیران دولتی ارتباط بسیار خوبی دارد.
وی در ادامه اظهار کرد: سعی کردیم تمامی عوارض و مشکلاتی که ممکن است برای تولیدکننده و تجار ایجاد کنند را برطرف کنیم.
رضائیان با اشاره به هماهنگی اتاق بازرگانی گیلان با مدیریت صنعت استان گیلان یادآور شد: امروزه صنعت ماشین‌سازی در استان گیلان جزء برترین‌ها و بین‌المللی است و به اروپا صادرات ماشین‌آلات داریم.
رئیس اتاق بازرگانی گیلان بیان کرد: در حوزه کشاورزی ۹۰درصد چای ایران در گیلان تولید می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: ضمن اینکه برنج و انواع دمنوش و بهترین تولید زیتون را در گیلان داریم، چند سال اخیر نیز در بخش تولید کیوی کشاورزان بسیار قدرتمند عمل کردند و ۶۰درصد کیوی ایران در گیلان تولید می‌شود و ما بیشترین صادرات کیوی را به کشور روسیه داریم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در حوزه گمرک، از ناظر گمرکات تا مدیران گمرک و بنادر کشتیرانی همه هماهنگ هستند تا بتوانیم کمک کنیم تا هیچ مشکلی برای تجار صادرکننده ما وجود نداشته باشد.
رضائیان گفت: با توجه به شرایطی که استکبار تلاش کرده تا برای ما ایجاد مشکل کند، انتظار ما این است که مسئولین دو کشور بتوانند این عوارض را بردارند تا تجار ما معضل و مشکلی نداشته باشند. مخصوصا از اتاق بازرگانی روسیه انتظار بیشتری داریم تا ارتباط بیشتری با اتاق بازرگانی گیلان داشته باشد.
رضائیان در انتها بیان کرد: انتظار دارم در این دو روزی که در استان شما حضور داریم حالا که همه مسئولین و تجار ما در همه حوزه‌ها حضور دارند، شما هم سعی کنید کمک کنید تا این ارتباط بین تجار و بازرگانان ما با تجار و بازرگانان شما برقرار بشود و به‌نظرم زمان تشریفات به پایان رسیده و باید عملیاتی با یکدیگر برخورد کنیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13849

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: