نباید به مدیری که فساد ستیز نیست، مسئولیتی داد

سوما نیوز؛ رئیس کل دادگستری گیلان با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد باید در ذات همه مسئولان و مدیران باشد، گفت: مدیری که فساد ستیز نباشد حق ندارد مسئولیتی را بر عهده بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی امروز ۲۵ بهمن ماه در نشست شورای حفظ بیت المال، اظهار کرد: مردم شریف ایران چهل و پنجمین جشن انقلاب اسلامی را با شکوه و اقتدار برگزار کردند و اکنون وظیفه مسئولان در برابر این مردم خدمت صادقانه و خاضعانه است.

وی با تاکید بر اینکه دغدغه مسئولان باید حفظ بیت المال باشد، افزود: رعایت قانون تکلیفی برای همگان است و عدول از مقررات جمهوری اسلامی ایران برای هیچ کس مجاز نیست.

رئیس شورای قضایی گیلان با بیان اینکه تمکین نکردن به زیاده خواهی‌ها وظیفه همه مسئولان است، گفت: باید در برابر افرادی که قانون را رعایت نمی‌کنند ایستادگی کرد تا حقی از بیت المال ضایع نشود.

صادقی نیارکی با اشاره به اینکه مصالح مورد نیاز ساخت و ساز به اندازه کافی در معادن استان موجود است، خاطرنشان کرد: اکنون هر گونه برداشتی از بستر رودخانه‌ها ممنوع است مگر اینکه مصالح مازاد در منطقه‌ای وجود داشته باشد که این مصالح هم باید در درجه اول برای ساماندهی خود رودخانه مصرف شود.

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد باید در ذات همه مسئولان و مدیران باشد، تصریح کرد: مدیری که فساد ستیز نباشد حق ندارد مسئولیتی را بر عهده بگیرد.

رئیس کل دادگستری گیلان افزود: ساماندهی رودخانه‌ها امری ضروری و لازم است و باید با شتاب و سرعت ادامه پیدا کند.

صادقی نیارکی با بیان اینکه صدور مجوزهای برداشت با اداره صنعت معدن و تجارت است، تصریح کرد: این مجوزها باید مطابق با ضوابط و آیین نامه‌های مربوطه صادر شود، آب منطقه‌ای و سازمان صمت مکلفند که بر همه مجوزها نظارت  دقیق داشته باشند.

صادقی نیارکی با تاکید بر اجرای پروژه‌های عمرانی در استان، گفت: اجرای پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی رضایت‌مندی مردم را به دنبال دارد لذا در انجام آن نباید هیچ تعللی صورت گیرد، عدم پیشرفت پروژه‌ها علاوه بر نارضایتی عمومی، افزایش بهاء تمام شده را نیز در پی دارد

 

دی ماه ۱۴۰۲

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11810

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: