موقوفه ۱۰ میلیارد تومانی با نیت درمانی در رشت ثبت شد

به گزارش سوما؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: بانوی نیکوکار گیلانی آپارتمان ۱۰ میلیارد تومانی خود را برای راه‌اندازی درمانگاه چهارده معصوم در رشت وقف کرد.

 

حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان امروز، اول آبان‌ماه در جمع خبرنگاران عشق به ائمه اطهار را از ویژگی‌های بارز مردم گیلان دانست و اظهار کرد: گیلان پنج هزار موقوفه و ۲۷ هزار رقبه دارد که بیانگر ارادت مردم این خطه به اهل بیت(س) است.

وی با بیان اینکه صدیقه نوروز تفرشی، ملک خود را که شامل یک آپارتمان دو طبقه بود برای راه اندازی درمانگاه خیریه چهارده معصوم وقف کرد، افزود: این موقوفه ۱۰ میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده که با نیت درمان رایگان افراد بی بضاعت به ثبت رسیده است.

تدینی با بیان اینکه نظارت همه موقوفات کشور که متولی خاص دارد طبق قانون با اوقاف است، گفت: درمانگاه خیریه چهارده معصوم با تولیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان و با نظارت اداره اوقاف رشت فعالیت می‌کند.

دکتر محمدتقی آشوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این مراسم با اشاره به خدمات وقف در حوزه درمان و بهداشت گیلان گفت: در این درمانگاه خدمات رسیدگی به بانوان باردار، مراقبت‌های حین و بعد از بارداری،‌ رسیدگی به دفن زباله بهداشتی در منطقه و خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان و یا با حداقل هزینه ارائه خواهد شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13127

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: