موقوفات فومن در سال جاری شش میلیارد ریال درآمد داشتند

اختصاصی سوما؛  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فومن با اشاره به وجود ۱۰۰ موقوفه منفعتی در این شهرستان گفت: درآمد موقوفات فومن شش میلیارد ریال است.

حسن راستاد  در نشست خبری با خبرنگاران نقش رسانه‌ها را در ترویج و تبیین فرهنگ وقف در جامعه ضروری عنوان و اظهار کرد: فرهنگ وقف باید در جامعه به عنوان یک اصل مهم و ارزشمند مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه از ۲ تا ۱۱ مهر به عنوان دهه وقف نامگذاری شده است، اضافه کرد: وقف موضوعی است که ائمه اطهار (ع) بسیار بر آن تاکید داشته و ما نیز وظیفه داریم این عمل نیکو را حفظ کنیم زیرا وقف جاودان و ماندگار است.

راستاد با اشاره به اینکه شهرستان فومن ۱۰۰ موقوفه منفعتی و ۱۰۸۰ رقبه وقفی دارای سند اجاره دارد، ادامه داد: موقوفات در سطح شهر و روستاها با کاربری‌های مختلف مذهبی، مسکونی، تجاری، کشاورزی، صنعتی است.

رئیس اوقاف و امور خیریه فومن با تاکید بر اینکه بیش از ۶ میلیارد ریال درآمد موقوفات بوده که برای نیازمندان، تعمیرات مساجد، دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت و امورات فرهنگی استفاده می‌شود، افزود: بیش از ۳ میلیارد ریال نیز درآمد بقاع متبرکه بوده که در عمرانی بقاع، هزینه‌های جاری بقعه، امورات فرهنگی مسابقات قرآنی و کلاس سبک زندگی اسلامی صرف می‌شود.

راستاد با بیان اینکه اوقاف و امور خیریه یک دستگاه فرهنگی است که بودجه دولتی دریافت نمی‌کند و هزینه برنامه‌های خود را از محل درآمد موقوفات تأمین می‌کند، ادامه داد: حمایت از وقف موجب افزایش درآمد موقوفات می‌شود و رسانه نیز در این زمینه نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

وی برگزاری همایش یاوران وقف و تجلیل از واقفان، هیئت‌های امنا و خادمین اماکن مذهبی، نشست با اصناف و اصحاب رسانه برای تبیین اهمیت وقف، دیدار با خانواده شهدا، آغاز عملیات بازسازی بقعه متبرکه دست خط امیرالمومنین روستای گشت، غبارروبی و عطر افشانی بقاع متبرکه را بخشی از برنامه‌های این دهه در فومن اعلام کرد./ سجاد آتشین

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=10488

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: