مقاومت فلسطین زنده است

سومانیوز؛ معاون سیاسی و امور بین الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: ایران راهبردش دفاعی است و معمولا راهبرد دفاعی متکی به بحث بازدارندگی است. در حمله رزیم صهوینستی به سفارت سوریه اگر ایران پاسخی نمیداد معنی اش این است که ایران با اشکال جدی مواجه شده، پس حمله ایران به رژیم منحوس صهیونیستی لزوم تثبیت بازداندگی است.

گروه رسانه ای ایران  -گرا در گفتگوی خبری با دکتر حسین رویوران با اشاره به این که ایران ترسی از اسرائیل ندارد و توان اراده در ایران بالقوه است و ایران نسبت به باز دارندگیش حساس است.این حمله ایران به اسرائیل قدرت ایران را در سطح منطقه و بین الملل به رخ جهانیان کشاند.رژیم صهوینستی اولین بارنبود که حمله می کرد:مانند شهادت شهید سید رضی موسوی در خانه سپاه وحمله به خوابگاه فرماندهان سپاه..

وی با اشاره به اینکه ایران ازهرنقطه و منطقه ای که امکان حمله به اسرائیل وجودنداشته باشد حمله میکندوواین امر وعده صادق را تثبیت کردواین پیام مهمی دربرداردکه ایران درکنار فلسطین است وهمه براین باور بودندکه ایران به صورت مستقیم حمله نمی کندواتفاقی باالعکس اتفاق افتادواین یعنی ارمان وازادسازی کل محور درسطح منطقه است.

تحلیگر ارشد مسائل غرب اسیا اشاره به اینکه اکثر کشورهای دنیا فلسطین رابه عنوان یک کشور با حق عضویت کامل به رسمیت می شناسد.

۱۴۳کشور ازمجموع ۱۹۱کشورکه عضو سازمان ملل هستند مخالفین اندکی دارد و یکسری ممتنع هستند.درحالی که امریکا در شورای امنیت فلسطین به عنوان عضو کامل وتو کرد:نشان از دروغگویی امریکاست ودر طرح دولت فلسطین دوگانگی دارد یعنی درحرف وعمل یکپارچه نیست.

دکتر حسین رویوران به جنبش دانشجویان اشاره کرد وبا اگاهیهای نسل های جوان  در غرب با واقعیتهای غزه موجب شده موضع متفاوتی بگیرندواین یعنی سراغازتحول جدی است چون این دانشجویان مسئولان اینده غرب هستندواینکه اسرائیل را قبول دارندقطعا دراینده تاثیر گذار است.

کارشناس مسائل خاورمیانه وغرب اسیا با بیان اینکه مهمترین پیام طوفان الاقصی این است که مقاومت در فلسطین زنده است وتوان پیشروی تا ۲۰کیلومترهم با امکانات محدودی وجود دارد”چرا که عبور از دیوار غزه مالا مال هوش مصنوعی بوده است ومقاومت فلسطین ازتوان بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه طوفان الاقصی پیام مهمش این است که نسل ۴ و ۵ فلسطین ارمان خودرا فراموش نکردودر حال برگرداندن زمینها به صاحبان اصلی است.این یکی از دلایل دست پاچگی رزیم صهوینستی وجنایتهای که انجام می دهداست.فلسطین صاحب زمین است واسرائیل به عنوان دزد زمین هاباید دچار نگرانی باشدودر ابعاد نظامی پس از ۷ماه مقاومت در مقابل رژیم صهوینستی ادامه دارد رژیم صهوینستی موفق به شکست مقاومت نشد” پیام مهم این است که مقاومت فلسطین تاچه حدی اعتقاد و پایگاه اجتماعی واراده استمرار رویارویی با رژیم صهوینستی را دارد./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11137

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: