برگزاری دوازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران؛

معرفی ۴ تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی مسابقات مناظره دانشجویان در گیلان

محمد شادپور سرپرست معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان از برگزاری مرحله مقدماتی/استانی دوازدهمین دوره مسابقات ملی مسابقات مناظره دانشجویان ایران خبر داد. وی مسابقه مناظره دانشجویی را موثر بر رشد و شکوفایی فرهنگ گفتگو و تقویت روحیه حقیقت طلبی دانست و افزود: این مسابقات با هدف رشد و توسعه علم و دانش و زمینه سازی در جهت یادگیری اصیل، عمیق و پایدار دانشجویان شرکت کننده برگزار می شود.

محمد شادپور سرپرست معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان در حاشیه برگزاری نخستین روز از مرحله استانی دوازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان در استان گیلان، بیان داشت: مرحله استانی دوازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان به همت سازمان دانشجویی معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان گیلان از امروز به مدت سه روز تا ۲۲ آذر ماه ۱۴۰۲ در مجتمع آموزشی و پژوهشی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان در رشت در حال برگزاری است.

وی مسابقات مناظره دانشجویان ایران را موجب رشد و شکوفایی فرهنگ گفتگو و تقویت روحیه حقیقت طلبی دانست و افزود: این مسابقات با هدف رشد و توسعه علم و دانش و زمینه سازی در جهت یادگیری اصیل، عمیق و پایدار دانشجویان شرکت کننده برگزار می شود.

شادپور هر مناظره را راهکاری برای لزوم پرهیز از نزاع های غیر علمی و مجادلات روزمره و رعایت اخلاق علمی در نقد و نقل آرا، و پرهیز از تعصب و حفظ حرمت اشخاص و تحمل عقاید مخالف دانست و رعایت اصول و اخلاق مناظره، توجه و رعایت فرایندهای علمی، منطقی و مستدل از طرح مسائل تا نتیجه گیری، فن بیان و رعایت نکات دستوری، احاطه و اشراف نسبت به موضوع مورد بحث و خلاقیت در طرح مسئله، تعاریف و نتیجه گیری، را از الزامات یک مسابقه مناظره برشمرد.

سرپرست معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان از راهیابی چهار تیم به مرحله دوم خبر داد و خاطرنشان کرد: تیم «تکاپو» در موضع موافق با گزاره «بالارفتن سن ازدواج جوانان، ریشه فرهنگی- اجتماعی دارد نه اقتصادی»، تیم «آوانگارد» در موضع موافق با گزاره «اصلی ترین دلیل بروز خشونت خانگی علیه زنان ضعف در قوانین حمایتی است»، تیم «رائین» در موضع موافق با گزاره «علت اصلی موفقیت در صنایع نظامی و عدم موفقیت در صنایع خودروسازی، جنس متفاوت بازارهای این دو صنعت است» به مرحله دوم راه یافتند.

شایان ذکر است تیم‌های تکاپو، جهاد رشت، آوانگارد، آمیتیست، رائین، فرهنگ و ذهن زیبا، ۷ تیم شرکت کننده در مرحله مقدماتی دوازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان در استان گیلان هستند.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13829

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: